تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: خطری بزرگ برای نوجوانان آلمانی؛ نوشیدن مشروبات الکلی تا حد بیهوشی!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سن مشروب‌ خواران آلمانی به تدریج کمتر می‌شود. تعداد چنین افرادی روز به روز افزایش می یابد و سبب نگرانی مقامات بهداشتی این کشور شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین، تعداد کودکان زیر پانزده سالی که به دلیل مصرف بیش از حد الکل به بیمارستان‌ منتقل شده‌اند افزایش نگران کننده یافته است. نوشیدن الکل تا مرحله بیهوشی به یکی از مشکلات فزآینده نوجوانان آلمانی بدل شده است.

به ‌رغم هشدارهای دائمی مسئولان، نوشیدن مشروبات الکلی تا مرحله بیهوشی برای نوجوانان آلمانی به امری عادی بدل شده است.

زابینه بتسینگ، مسئول امور مواد اعتیاد آور در میان جوانان در دولت آلمان، در گزارش جدید اش به مجلس نمایندگان آلمان، اعلام کرده ۲۳ درصد نوجوانان این کشور، پیش از رسیدن به سن قانونی دست‌ کم یک بار در ماه مست کرده‌اند.

اگر چه آمار سال ۲۰۰۸ نسبت سال پیش از آن، کاهش چشمگیری داشته است، اما مستی نوجوانان یکی از مشکلات عدیده این کشور ثروتمند اروپایی است. از هر ده نوجوان ۱۲ تا ۱۷ ساله آلمانی، یک نفر تجربه مستی تا سر حد بیهوشی و مداوا در بیمارستان را داشته است. در سال ۲۰۰۸ بیش از ۲۳ هزار کودک، که بعضی به‌خاطر افراط در مشروب‌خواری تا حد بیهوشی رسیده بودند، به بیمارستان‌ها منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفتند. این تعداد به نسبت سال ۲۰۰۰ میلادی افزایشی ۱۴۳ درصدی ‌داشته است.

افزایش شمار دختران مشروب‌خوار

نکته نگران کننده دیگر، افزایش شمار دختران مشروب‌خوار در جامعه آلمان است. در سال ۲۰۰۸ شمار پسران ۱۲ تا ۱۷ ساله‌ای که یک بار در ماه مست شده‌اند 21 درصد کل پسران بوده و شمار دخترانی که مست کرده نیز را نشان می‌دهد.
لینک مرجع