تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: پنج فکر خطرناک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ما خیلی وقت‌ها به فکرهایمان عادت می‌کنیم ؛ آن قدر که دیگر نمی‌توانیم در زندگی بیرونی مان چیزی را تغییر بدهیم . اگر می‌خواهی در زندگی ات موفق باشی ، باید بتوانی فکرهای غلطی که چند نمونه اش را در این یادداشت می‌بینی تغییر بدهی .


* زندگی قرار است آسان باشد

چیزهای باارزش در زندگی آسان به دست نمی‌آیند . برای رسیدن به چیزهای مورد علاقه ات باید با مشکلات رو در رو شوی و همه ی توانت را به کار گیری . این طوری به مرور زمان قوی و قوی تر خواهی شد .

* سرزنش کردن دیگران ساده تر است

خیلی از ما فقط مسئولیت کارهای خوب و نتایج مثبت و در یک کلمه « افتخارات » زندگی مان را بر عهده می‌گیریم ، اما وقتی نوبت به اشتباه‌ها می‌رسد ، همیشه کس دیگری مقصر است ! مثل دانش آموزی که نمره ی بد خود را به گردن معلم بد یا سوال‌های غیر منصفانه می‌اندازد !

یادت باشد که برای بزرگ شدن باید مسئولیت کامل همه ی کارها و نتایج کارهایت را بپذیری ؛ هم موفقیت‌ها و هم شکست‌ها .

* راه‌های اشتباه را دنبال کن

شکست‌های ناشی از اشتباه‌های گذشته ات را با ادامه دادن و تکرارشان کوچک نشان نده . نمی‌توانی هر بار همان کار قبل را انجام بدهی و انتظار نتیجه ای متفاوت داشته باشی . اگر دفعه ی قبل ، جواب مناسبی نگرفته ای ، احتمالا این بار هم تغییر قابل توجهی نخواهی دید .

* دیگر برای من خیلی دیر است

زندگی درباره ی یادگیری از گذشته و استفاده ی مناسب از شانس‌ها و فرصت‌های آینده است . سعی کن بر زمان حال تمرکز کنی و بهترین تصمیم را برای همین لحظه بگیری . یادت باشد که ماهی را هر وقت از آب بگیری ، تازه است .

روانشناسی

* همیشه همین آش و همین کاسه

مسیر زندگی ات را با مقصدش اشتباه نگیر . اگر امروز هوا طوفانی و نا آرام است ، معنی اش این نیست که تو هیچ وقت رنگ آفتاب را نخواهی دید . صبور باش و یادت باشد هر قدر هم که طول بکشد ، رسیدن به شادی و آرامش ، ارزش صبر کردن دارد . تو از طریق انتخاب‌هایی که در زندگی می‌کنی ، سرنوشت خود را تعیین می‌کنی ، عجله نداشته باش که خیلی زود به مقصد برسی ، در عوض سعی کن یادت باشد که مقصدت کجاست و به کجا می‌روی .
لینک مرجع