تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.


شاید بد نباشد بدانید کیبورد شما، از جمله لوازم آلوده ی کامپیوترتان است. جایی که در تماس مستقیم دست هایتان نیز هست. اما چگونه صفحه کلیدی تمیز داشته باشیم ؟ برای اکثر کاربران دنیای تکنولوژی کثیف شدن صفحه کلید امری رایج است که می‌تواند برروی عملکرد آن تاثیری منفی داشته باشد. اما برای داشتن یک صفحه کلید تمیز چه باید کرد؟

اولین موجودات آزار دهنده برروی صفحه کلید گرد و غبارها هستند. برای خلاص از شر این کثیفی ها می‌توانید از یک برس نرم استفاده کنید تا از شر گرد و غبارها خلاص شوید. ممکن است گاهی اوقات جرم ها هم روی کلید های صفحه کلید را بپوشانند. برای از بین بردن این جرم ها دو راه در پیش رو دارید .اول استفاده از جرم گیرهای مخصوص لوازم الکترونیکی و دوم استفاده از الکل ایزوپروپیل. با استفاده از گوش پاک کن و این مواد می توانید صفحه کلید خود را بیشتر جلا دهید.

حال نوبت به کثیف ترین قسمت یعنی زیر صفحه کلید است ابتدا با وسیله ای مانند پیچ گوشتی یا چاقو کلید ها را از جایشان دربیاورید. مواظب باشید با دکمه ها چندان خشمگین برخورد نکنید چرا که غیرقابل استفاده خواهند شد. سپس گرد و غبار زیر صفحه کلید را با حوله، جارو برقی و غیره پاک کنید. اگر تک‌تک کلیدها کثیف هستند می‌توانید از مسواک برای تمیز کردن آن کمک بگیرید. همچنین اگر زیر کلیدها جرم گرفته، از آن مواد پاک کننده برای از بین بردن آنها استفاده کنید.
در پایان کار هنگام قرار دادن کلید ها بر روی صفحه کلید دقت کنید میله ها در جای مخصوص خود قرار بگیرند. با انجام این کارهای مراقبتی ، می توانید همیشه کیبورد تمیزی داشته باشید. فراموش نکنید تمیزی کیبورد به معنای افزایش عمر مفید آن نیز هست. پس از نظافت این وسیله کوچک و مهم غافل نشوید.
لینک مرجع