تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: مضرات مصرف الكل
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.

به خاطر بسپاريد كه الكل يك سم ميباشد و نه يك نوشيدني نشاط آور.

اثرات كوتاه مدت الكل بر بدن

ارتـباطهاي بين سلولهاي عصبي تداخل كرده و فــعـالـيـت گذرگاه هاي محرك عصبي را سركوب و گذرگاه هاي بازدارنده عصبي را افزايش مي دهـد. در كـل يك سركوبگر دستگاه عصبي مي باشد. اتساع مردمك چشم، افزايش ضـربان قـلب، بـي خـوابـي، تـهـوع و اسـتفراق، سرگيجه،احـساس بـي قـراري، خستـگي و اضطراب، جـريـان خـون ســطحي افزايش يافته كه موجب تعريق بدن ميـشود امـا جريان خون عضلاني را كاهش داده و موجب درد عضلانيميـگردد. اعتـماد بنفس و شجاعت فرد افزايش مي يـابـد. كنترل رفتاري كاهش يافـتـه و مـمـكن اسـت فرد دست به عملي زده و يا حرفي بزند كه بعدا پشيمان گردد. فرد اجتماعي تر مي شود. تـعادل بدن كاهش مي يابد، قوه تشخيص فرد كاهش مي يابد، واكنش هاي كند به محركات. چـون سبب دفع آب بدن ميگردد، ايجاد تشنگي و نياز به دفع ادرار افزايش مييابد. مـيـدان ديـد فرد كاهش يافته و گويي دچار نزديك بيني مي گـردد و تنـها اشـيـاء و افراد نزديك بخود را ديده و به آنها توجه ميكند و...

اثرات بلند مدت الكل ( افراد الكلي)

از دست دادن حافظه، تغيير شخصيت، اختلال در سيستم عصبي، مشكلات پوسـتـــي، اسهال، سوء تـغـذيـه، مشـكـلات مـالي و خـانـوادگـي، رفتـار خـشونت آمـيــز، اضـطـراب و افسردگي شديد، آسيب به مخاط بيني، آسيب دائمي به كبد و مغز، سرطان سيـنه، حنجره، لب و مري، سقط جنين، ناباروري ، بي ميلي .، زخم معده، فشـار خــون بالا و سكته قلبي، كم خوني، تورم كبد، اختلال در سيستم ايمني بدن، خود كشي و...

**مصرف الكل با رفتارهاي پرخطر و پرخاشگرانه ارتباط دارد و افراد به هنگام مستي كمتر قادر به تصور بازتاب رفتارهاي بد خود مي باشند.

**الكل نزديك به ٥٠ درصد تصادفات منجر به مرگ ،٢٥ درصد سقوطهاي مرگ آور و٣٥ تا٥٠ درصد در آتش سوزىها و غرق شدگى هاى منجر به فوت نقش دارد.

با آرزوی سلامت
من که از الکل خیر و خوبی ندیدم

اگر الکل خوبی دارد من نداستم

از مضرات مصرف الکل از بین رفتن معده و دندانها و رعشه گرفتن بدن که من خودم برای مصرف الکل دردشو کشیدم و خیلی ها رو دیدم که به این حالت دچار شدند و بعد از هر بار مصرف حالت جنون و دیوانگی رو برای ادم بیشتر از قبل می کنه و وقتی از اون حالت خارج میشه عذاب وجدان و ناراحتی تا وعده مصرف دیگر ادم رو اذیت می کنه
یکی دیگر از مضرات مصرف الکل : فراموشی و ضعیف شدن حافظه است

تجربه ای خودم نشون داده اوایل مصرف همه چیز خوب بود ولی کم کم با شدید شدن ویارم در مورد الکل و خوردن پی در پی

الکل حافظه کوتاه مدت و بلند مدت ذهنم کاملا بهم ریز شد و هیچ چیز نمی تونستم به یاد بیارم یا به خاطر بسپارم و هنوز بعد از

گذشت چند سال بعضی اوقات دچار این حالت میشم که یادگاری از زمان مصرف برام مونده ولی از روزی که قطع مصرف کردم و با

انجمن آشنا شدم به لطف خدا نسبت به زمان مصرف خیلی بهتر شدم و با تمرین و تکرار اصول ساده برنامه در روز سعی در بهتر

شدن حافظه و قوی کردن آن دارم