تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: عزت نفس :امنيت _ سوال 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
3 _ وقتي در موقعيتي قرار ميگيرم كه با من بدرفتاري ميشود چه احساسي در باره ي خودم دارم ؟
حس میکنم من مقصر رفتار اون شخص هستم ! خودم رو سرزنش میکنم و احساس گناه دارم.
تا چند وقت پيش خودم را سرزنش و نكوهش مي كردم و حس مي كردم كه حتما من رفتاري كردم كه او با من اينچنين رفتار كرده است اما امروز اگر واقعا اشتباهي كرده باشم مي پذيرم و در صدد جبران بر ميآيم و گرنه با خود تكرار مي كنم كه دليل نداره هرچي او مي گويد صحت داشته باشد كه
اصولا من متوجه شدم که فراهم کردن موقعیت ها چه مناسب جه نامناسب همیشه دستاورد رفتاری شخص خود من میباشد واگر جایی رفتاری نامناسب بامن میشود بدلیل این فقط میتواند باشد که من دوباره مرزهایم را به روی فرد باز کردم واجازه دادم فرد به من وارد شود ومورد اهانت ویاخدای ناکرده توهین قراردهد درصورتی که یک چنین اتفاقی روی بدهد وظیفه من بجای اینکه درگیر جروبحث شوم ویاخدای ناکرده مثل گذشته دست به دفاع از خودم بزنم این است که به سرعت موقعیت را ترک کرده و شرایطی فراهم کنم که خدای ناکرده این اتفاق تکرارنشود واین درصورتی میسراست که من حدومرزهای خودم و دیگران را بشناسم ورعایت کنم .
(۱۴-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۱۵ صبح)طلعت نوشته شده توسط: [ -> ]3 _ وقتي در موقعيتي قرار ميگيرم كه با من بدرفتاري ميشود چه احساسي در باره ي خودم دارم ؟
این سوال احساسی ه . احساس خشم ، حقارت و بی ارزشی ، احساس قربانی شدن ، دلسوزی بحال خود .
لینک مرجع