تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سالاد میوه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دسرها انواع مختلفی دارند و بعد از غذا صرف می‌شوند (بستنی‌ها، کیک‌ها، نسکافه‌ها و چای). در این جلسه راجع به یکی از دسرها (سالاد میوه) که هم دسر و هم برای تزئین میز غذاخوری به کار می‌رود بحث می‌کنیم.
برای تهیه سالاد میوه از انواع میوه‌ها استفاده می‌کنیم، در صورت عدم دسترسی به میوه‌ها از کمپوت آن‌ها استفاده می‌کنیم.

مواد اولیه:
هندوانه گرد :۱ عدد
کمپوت گلابی : ۱۰۰ گرم
خربزه : حدود ۲۰۰ گرم
کمپوت آناناس : ۱۰۰ گرم
موز : ۳ الی ۴ عدد
خامه : ۱۵۰ گرم
انگور : ۲ خوشه
سیب : دو عدد
هلو : ۲ عدد
پرتقال : ۲ عدد

طرز تهیه:
میوه‌ها باید به یک اندازه برش بخورند.
ابتدا دانه‌های انگور را داخل کاسه‌ای می‌ریزیم، سپس کمپوت آناناس را کمی خرد کرده و داخل کاسه انگور می‌ریزیم و با هم مخلوط می‌کنیم. پرتقال را پوست کنده و به‌صورت حلقه‌ای برش می‌زنیم، موز را پوست کنده و به‌صورت حلقه‌ای برش می‌زنیم، هلو را از اطراف برش می‌زنیم و هسته آن‌را بیرون می‌آوریم و این مواد را به مواد قبلی اضافه می‌کنیم. سیب را پوست کنده و از اطراف چهار برش می‌زنیم و به‌صورت ریز و حبه‌ای خرد می‌کنیم.
گلابی را چهار قسمت کرده و برش‌های کوچکی به آن می‌زنیم.خربزه را پوست کرده و برش‌های رشته‌ای به آن می‌زنیم و به‌صورت حبه‌ای خرد کرده و به مواد اضافه می‌کنیم و با هم مخلوط می‌کنیم. هندوانه را از بالا تا وسط برش می‌زنیم و از همان‌جا (وسط هندوانه) یک برش عرضی زده و دو قسمت هندوانه را از هم جدا می‌کنیم (در این حالت هندوانه شبیه یک سبد می‌باشد و (هندوانه را (از طرف دسته آن) خالی می‌کنیم تا دسته آن کاملاََ شبیه دسته سبد شود، آب کمپوت را داخل خامه ریخته و مخلوط می‌کنیم و آن را به مواد اولیه اضافه می‌کنیم، مواد را داخل سبد می‌ریزیم و سالاد میوه آماده مصرف می‌باشد.
لینک مرجع