تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 1قدم دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-ايا فقط اصول اخلاقي فلسفه واطلاعات براي غلبه بر بيماري ما كافي است؟توضيح دهيد؟
آرزو جون با اجازه تون من جواب را می دم و منتظر توضیح شما می شم . ببخشید
خیر . داشتن اطلاعات به تنهایی همان عالم بی عمل بودن می شه . و یک دکتر هم داشتن با اطلاعات کافی در مورد یک بیماری و دانستن اینکه چگونه به وجود می آید و با چه داروهایی درمان می شه اگر به همان بیماری مبتلا شد مطمئنا باید دارو مصرف کند تا درمان شود .پس هر چه قدر هم اطلاعات داشته باشیم بدون عمل کردن به آن به هیچ نمی ارزد .
خير.اگر فقط اصول اخلاقي،فلسفه واطلاعات براي غلبه بر بيماري ما كافي بود مطمئنا بسياري از ما مدتها قبل بهبود يافته بوديم.ما متوجه شده ايم هر چقدر هم كه سعي كنيم اين اصول وفلسفه ها نمي توانند نجاتمان دهند.ما با انكه سعي كرده ايم اصول متعادل داشته باشيم وبا تقوي زندگي كنيم وبا انكه با تمام وجودوحقيقتا انرا اراده كرده ايم اما قدرت ونيروي لازمه انجام ان درما وجود نداشت.منابع انساني ما كه به فرمان اراده اند كافي نبودوبه شدت شكست مي خورديم.ما هر چقدر راجب بيماري مان اطلاعات داشته باشيم به ما كمك نمي كند واز اين جهت با لاخره متوجه شده ايم در مورد اطلاعات ودانش بايداين عقيده شود كه ما بنا به دانشي كه داريم مي توانيم بر بيماري مان غلبه كنيم(اگر توي برنامه هم باز متكي به اراده خودمان بشويم دوباره شكست مي خوريم)متكي بودن به اراده خودمان يعني انكار نيروي برتر وشكست دوباره .چون در برنامه ما به اين باور رسيده ايم كه نيروي خودمان كافي نبودوبايد به نيروي برتري ايمان بياوريم.
نه اگه این طور بود که من تا به حال این مشکلو حل کرده بودم. فلسفه زندگی که منو پیش میبرد و اصول پزشکی که رعایتش میکردم مث رژیم یا ورزش چندان دوامی نداشت. بارها وزنمو کم کردم اما دوباره و در فاصله کوتاهی بدتر از فبل شدم. ولی امروز فهمیدم که داشتن اینها لازمه اما کافی نیست و مشکل من از جای دیگری است. پرخوری من عصبیه و من باید فکر آشفتمو آروم کنم.
-ايا فقط اصول اخلاقي فلسفه واطلاعات براي غلبه بر بيماري ما كافي است؟توضيح دهيد؟

فقط داشتن دانش و آگاهی کافی نیست بلکه شناخت نقصها و افکار وسوسه گونه خود و نحوه برخورد با آنها و همچنین مشورت با اهلش کمک زیادی به ما میکنه و اینکه
ایمان بیارم به تنهایی نمیتونم از پس مشکلات بر بیام و اونها را به دوش بکشم و خودمحوری و تنهایی تصمیم گیری را باید کنار بذارم و سعی کنم به دانش خود هر چند اندک عمل کنم و آموخته هایم را تو زندگیم بکار ببرم
نه فقط دونستن نمیتونه کمکمون کنه
باید حتما عمل هم بکنیم . من الان برای خودم یه پا دکتر تغذیه ام از نظر اطلاعات ولی چه فایده به خودم که می رسه نمیتونم عمل کنم .
همونطور که دوستان گفتن مطمئنن خیر
ما چون با این بیماری درگیر بودیم اطلاعات زیادی هم در موردش میدونیم اما هیچ وقت این اطلاعات کمکی بما نکرده و موفق به بهبود نشدیم و گاهی هم ک عمل کردیم یا شکست خوردیم و یا موفقیتمون مقطعی بوده ، با کار کردن روی ارادمون و البته توی انجمن باید این اراده دسته جمعی باشه و بهم کمک کنیم و از هم کمک بگیریم تا دچار لغزش نشیم و کمک از نیروی برتر و پرورش بعد روحانی میتونیم به هدف برسیم
به تنهایی هرگز موفق نخواهیم شد حتی اگر پر از دانش باشیم
نه دیگه باید یک عملی هم پشت سر آن اطلاعات وجود داشته باشه. هرکسی هزاری هم اون اصول و اطلاعات اولیه رو بلد باشه وقتی نتونه توی زندگی روزمره اش به درستی از اونا استفاده کنه فایده ای برایش نخواهد داشت.
لینک مرجع