تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 3قدم اول
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ايا خداوند ستمگر است وما را تنبيه ومجازات مي كند؟توضيح دهيد در حال حاضر درك شما از خداوند چيست؟
من مدت دوسال هست که با انجمن oa در ارتباط هستم به همین خاطر با درک امروزم خداوند را مهربان و نیروی قوی درونی می دانم که می توانم به آن تکیه کنم . او نیازی به تنبیه و مجازات ما ندارد . من فکر می کنم خود ما هستیم که خودمان را مجازات می کنیم چرا که نتوانسته ایم آن طور که رضایت خاطرمان هست از تواناییهایمان استفاده کنیم و یا اینکه وقتی می گویم خدا خواسته که اینطور بشه می خواهیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم .
خير-خداوند ما خداي تنبيه وستمگر نيست.خدا از شادي ما لذت مي برد وهنگامي كه ما شاديم خداوند با ما مي رقصد وشاد ماني مي كند.خداوند اين قدر ما را دوست داردكه اصلا فكر اينكه ما را مجازات كند وبياندازد در اتش وبسوزاند را نمي كندحتي تصورش را نمي كند.خداوند وقتي ما را افريد از روح خودش در ما دميدپس روح ما روح خداست.ما دوازده قدم را انجام مي دهيم تا مثل خدا شويم با عشق بخشنده،با محبت،ايثارگر وبا گذشت.درك امروز من از خداوند يك خدايي با انصاف،عادل،بر حق،ايثارگر،بخشنده ومهربان است.خدايي كه مرا مي بيند ودوست داردانقدر كه حاضر نيست يك تار مو از سر من كم شود اين قدر عاشق است كه هر وقت از او كمك بخواهم به ما كمك مي كند وبهترين پناهگاه من است.خدا ان چيزهايي كه نياز داشيم داده مثل اعضاي بدنمان ونفس كشيدن ولي چيزهايي كه مي خواهيم(خواسته هايمان)بايد زحمت بكشيم،كار كنيم وبه دستشان بياوريم.خداوند مثل دريا است.دريا بخشنده است در درون دريا همه چيز است ماهي،جلبك،گوهر،صدف بستگي دارد ما چه چيزي را صيد كنيم.
قبلا فکر میکردم که اینجوریه و همیشه از خدا شاکی بودم و نداشته هامو پررنگتر میدیدم و اصلاً داشته هامو نمیدیدم. و بهش میگفتم آخه مگه من چه هیزم تری به تو فروختم که این همه بلا باید سرم بیاد. اما الان با حضور در برنامه فهمیدم خیلی از ستمایی که من احساس میکردم به خاطر بیفکری و بیماری خودم بوده و خداوند اگه چیزی رو ازم میگیره چیز بهتری رو به جاش برام در نظر گرفته.
نخیر . خداوند عاشق ترین و مهربانترین و عادلترین و منصف ترین است
خداوند بینهایت بخشنده و ستار العیوب است
اگر تمام افکار و نیت های ما را فاش میکرد مردم چه رفتاری با ما داشتند؟
خداوند میخاد من بنده توی مسیر درست و صحیح قدم بردارم
مسیر بی کینه و بدون خشم و رنجش و بی هیچ قضاوت عجولانه ای
خداوند بخشنده و مهربان است
خداوند پوشاننده عیب ها و خطاهاست
خودمون هستیم ک بخودمون ظلم میکنیم - سهل انگاری مکنیم - اشتباه میکنیم - خطا میکنیم و بعد همه را گردن تقدیر و قسمت و خدا می اندازیم
من از خداوند درک خوبی دارم مثل یک پدر گاهی می ترسم و ازش حساب میبرم ولی در اصل این موضوع که خدا رو دوست دارم خللی وارد نمیکنه. ولی نمیدونم چرا نمیتونم همیشه و در همه حال بهش اعتماد کنم شاید چون کوچکتر از اونی هستم که از قدرت بی کران او آگاه باشم و یا حتی بابت کمک هایی که توی زندگی به من کرده و نعمت هایی که به من عطا کرده شکر گزاری درستی انجام بدم و یا حتی گاهی فراموش می کنم که خداوندی که ما رو آفریده محاله ستمی به ما بکنه و ستمگر اصلی خود ما هستیم که به خودمون و اطرافیانمون ظلم میکنیم خواسته یا ناخواسته.
لینک مرجع