تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 5قدم دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-ايا مابايد دركي را كه ديگران از خداوند دارند داشته باشيم وچه شرايطي براي پيدا كردن خداوند لازم است؟
مسلما نمی شود که درک دو انسان نسبت به یک چیز عینا مثل هم باشد و هرکس نسبت به توانییهای خود درک و برداشتی دارد.
با آمادگی ذهنی و پاکی درون می توان خداوند را پیدا کرد اگرچه در بعضی موارد خواستن خود شخص هم مهم است . البته نمی دانم چطوره که در زندگی عارفان که نگاه می کنیم بعضی نخواسته هم وصل شده اند و در مواردی گفته شده که اگر طلب معشوق نباشد تلاش عاشق بیچاره به جایی نرسد . ( حقیقتش من تو این مساله موندم )
خير-ما متوجه شده ايم لزومي ندارد دركي را كه ديگران از خداوند دارندبراي خود انتخاب كنيم.درك ما هر چقدر هم كه ناقص باشدبراي شروع برقراري رابطه كافي است واين مسئله براي ماتسكين بزرگي است.به مجددبه اقرار به امكان وجود يك افريدگاردانا واينكه روح لايزالش زيربناي كل وجود است احساس داشتن قدرت وجهت در درون ما شكل مي گيرد.خداوند شرط وشروط چندان مشكلي براي جويندگان خود نمي گذارد.خداوند اغوشش براي همگان باز است.ما از اين به بعد اعتقادات خود را به يكديگر تحميل نمي كنيم بنابراين منظور برنامه از خداوند همان تصور ودركي است كه شما شخصا از خداوند داريد.در مورد ديگر مطالب روحاني نيز همين طور است.بهتر است ما اجازه ندهيم اگر تعصبي عليه اصطلاحات روحاني در ما وجود دارد باعث شود ما از رشد روحاني باز بمانيم در كل ما دريافتيم پروردگار شرايط خاصي را براي انان كه در طلبش هستند نمي گذارد.به طور كلي براي ما عالم روحاني عرصه ي پهناور است وهرگز براي كسانيكه با جديت جوياي روحاني هستندانحصاري وترسناك نيست مابر اين باوريم كه راه براي همگان گشوده است.
نه خیر- به هیچ وجه درک و برداشت ما از خداوند منحصر به خود ماست. شرایط لازم برای پیدا کردن خداوند در درون هر یک از ماست و الا هیچ شرطی از جانب خداوند برای ما وجود ندارد. به محض این که عقل بیمار ما به ما هشدار داد که دیگر نمیتوانیم کاری را درست انجام دهیم و به مرحله ی عجز رسیدیم به خداوند اجازه ی حضور در زندگیمان را داده ایم.
نخیر . همه موجودات عالم متفاوت افریده شده اند هر کسی درک و بینش خاص خودش را دارد
همانطور که از نظر ظاهر با هم متفاوتیم از لحاظ افکار و درک خداوند هم متفاوتیم
و باید به این تفاوتها احترام گذاشت

هر کسی از ظن خود شد یار ما........... ازدرون ما نجست اسرار ما
درک هرکس از خداوند خود متفاوت است برای من مهم اعتقاد ٬ اعتماد وایمان به خداوند است وگرنه دردنیا میلیونها دید متفاوت برای اعتقاد وتوکل به خداوند وجود دارد .
ویکی ازبزرگترین شرایطی که برای یکی شدن باخداوند وجود دارد پی بردن به نواقص درونیمان هست و اینکه درزندگیمون آرامشی رو احساس نمی کنیم و جنگ درونی که دائم باخود و محیط اطرافمون داریم مارومتوجه این مسئله میکنه که بخاطرعدم پذیرش نسبت به انسانهای دیگه دائم بااونها درنبردهستیم و تنها راه پذیرش این مطلب ایمان و اعتماد به یک نیروی برتراز خودماهست که بتونه این آرامش را به ماارزانی کند ومارو متوجه خودمان کند برای من این تنها راه بود که به فروتنی برسم و اون حضور روحانی که باعث عشق وآرامشم هست همیشه درکنارم داشته باشم وصف این زندگی جدید بسیار شیرین است و میدونم که اکثر دوستان بهبودی این عشق وآرامش را درزندگیشون احساس کردن وحرف منو تایید خواهند کرد خداراشکر.
این سوال منو یاد اون دیالوگ معروف و دوسداشتنی و زیبای مارمولک انداخت ک میگفت : به تعداد آدم ها راه هست برای رسیدن به خدا
مهم اعتقاد ب وجود خداست اما راه های رسیدن و درک کردن به تعداد آدمهاست
لینک مرجع