تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 10 قدم دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-چرا در گذشته يا حال دعاي ما مستجاب نمي شودوكمكي از خداوند نمي رسيد؟
اگر هر چیزی را واقعا از درون طلب کنیم نه این که برای این طلب تلاش کنیم و به خودمان بقبولانیم . این که نمی دانم شاید یک نیروی درونی آن را طلب کند نه حواس ظاهری . دعا در مورد اول مستجاب می شود ولی در مورد دوم خیر .
در انجمن پاسخ اين سوال با كيفيت(چگونگي)به ايمان سرو كار دارد(من چقدر مومن باشم مهم نيست چطور از ايمانم استفاده كنم مهم است .من اصلا مذهبي نداشتم كدام كاري را خداوند دوست داشت من انجام دهم انجام مي دادم)
نه با كميت(مقدار)من تصور مي كردم فروتن هستم در حالي كه اين چنين نبود(پذيرفتن خودمان ان طور كه هستيم نه بالاتر ونه پايين تر از ديگران)در حالي كه اين چنين نبود يا تصور مي كردم كه در امور ديني جديت به خرج مي دهم ولي اين چنين نبود ما بايك نگاه منصفانه دريافتيم كه اين طور نيست از طرفي غوطه ور شدن در احساسات غلط را به جاي احساسات حاصل از دين داري برداشت مي كرديم.(ما از طريق دين نفرين مي كرديم از خدا مي خواستيم انتقام ما را بگيرد ويا مثلا خدايا باران بگيرد تا فلاني به خانه ما نيايد به خاطر اذيتي كه به من كرد خدا سزايش را داد حقش بود)در هر حال از انجا كه به معناي صحيح هرگز ترازنا مه اي از خود تهيه نكرده ايم يا بدون چشم داشت ومنتظر نتيجه بودن به ديگران كمك نكرده ايم وما حتي به مفهوم واقعي دعا نكرده ايم وهميشه خواسته هاي خود را از خداوند مطالبه مي كرديم در اصل با او معامله مي كرديم .
ما از خدا خواسته مان را میخواهیم ولی به او اعتماد کامل نداریم همش ترس از این داریم مبادا خواسته و ارزویمان برآورده نشود یا به چه صورت و طریقی ممکن است من به خواسته ام برسم و افکاری ازاین قبیل که نشاندهنده ضعف ما در ایمان به خداوند است و اینکه خالصانه به او نسپردیم
به همین دلیل به خواسته مان نمیرسیم و بعد تازه از شانس و بخت و اقبال بد خود مینالیم و به خداوند هم گله میکنیم که چرا براورده نکردی !!!
مشکل در نسپردن خالصانه و عدم اعتماد کامل به نیروی برتر است
من باید یاد بگیرم سهم و وظیفه خودم را انجام بدم و بقیه موارد را به خداوند مهربون خالصانه و صادقانه و بدون هیچ شک و تردیدی بسپارم
چون شناخت کاملی از خداوند نداشتیم و راه صحیح دعا کردن نمیدانستیم . اینکه فکر میکردیم هر چیز که از ذهن ما عبور کند و آرزوی رسیدن بهش را داشته باشیم دعایی است در خور برآورده شدن برداشت غلطی است. ب این حقیقت محض رسیدم که هر آنچه را از خدا خواستم خداوند برای من مهیا کرد حتا زمانی که حاجت من را برآورده نکرد،که در آن زمان کمک ناب خداوندی در برآورده نکردن آن آرزو بود. شکر بخاطر همه چیز ای خدای مهربان
لینک مرجع