تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 14قدم دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-ايا ميتوانيم كارهاي بي عقلانه خود را در زندگي تشخيص بدهيد انها را بنويسيد؟
تا حدود زیادی .
شاید قبلا خیلی از کارهای ناعاقلانه خود ( نکته سنجی . کنترل کردن دیگران . منیت . خودمحوری . اسیر گذشته بودن . انتقام جویی . ترس از آینده ... ) را به عنوان یک ارزش به حساب می آوردم و فکر می کردم اگر بر اساس این اصول تصمیم نگیرم و عمل نکنم انسان ضعیفی هستم ولی با آگاهی های امروز متوجه شده ام که افراط در این رفتار از نداشتن عقل سلیم هست به همین خاطر در تراز روزانه بیشتر توجه می کنم که کدام رفتارم براساس عقل سلیم است ویا این که از تسلط نقایص .
البته همیشه در مورد پرخوری احساس بدی داشتم و می گفتم که این رفتار درستی نیست و ناعاقلانه هست .
فيلم هاي ترسناك وپر هيجان.تهيه انواع غذا براي راحت طلبي.عجولانه تصميم گرفتن.عصباني شدن.قهر كردن.بيدارنشدن صبح زود.سر موقع كاري را انجام ندادن.فحش دادن(حتي گفتن احمق)رودر واسي كردن.تنبلي كردن.دخالت در امور زندگي ديگران.پيام دادن به ديگران ودر كل استفاده از هر نقصي يك كار بي عقلانه است.من بيمار فكر مي كنم بهتر از هر كس مي دانم وعقل كلم.به خاطر همين كارهاي بي عقلانه خيلي انجام مي دادم ولي از اكنون مي خواهم از فردي كه سلامت عقل نداشته به يك فردي كه سلامت عقل دارد تبديل شوم.من قبلا كارهاي بي عقلانه ايم را با افتخار تعريف مي كردم وفكر مي كردم بيشتر از همه سرم مي شوددر صورتي كه اصول مي گويد نه ما از كسي بالاتريم ونه پايين تر.اين سوال مي خواهد بگويد كه من سلامت عقل نداشتم واين سندي مي باشد براي نداشتن سلامت عقل من.
بله کارهای بی عقلانه زیادی انجام دادم و در حین ارتکاب و یا چند ثانیه بعد از ان متوجه کارهای ناشایست و ناعاقلانه خودم میشدم و متوجه این موضوع ک این کار از روی نادانی و با عصبانیت بوده و همیشه عذاب وجدان داشتم گاهیکه اعتراف میکردم و معذرت خواهی به آرامش میرسیدم و گاهی که غرور اجازه عذر خواهی نمیداد حتا با فکر مردن و یاد آوری با ز هم دچار عذاب مبشدم
ترس از قضاوت اطرافیان / ترس از مشارکت کردن / ترس از فاش شدن راز / عصبانی شدن / خودخوری کردن / قهر کردن / غصه خوردن / اسیر گذشته بودن و ترس از آینده و ...
کارهای بی عقلانه ای بودن که باعث اسیب روحی و جسمی ام میشدن
لینک مرجع