تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 1قدم سوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-مفهوم دعاي ارامش از نظر شما چيست؟توضيح دهيد؟
دعای آرامش برای من مفهوم چه طو زندگی کردن است
این که چه طور با دیگران زندگی کنم و در کنار آن ها آرامش داشته باشم
این که با مشکلاتم و چیز هایی که طبق میل من نیست جنگ نکنم و فقط سهم خودم را انجام بدهم بقیه اش رو به خدا بسپارم
این که دست از سر دیگران بردارم و به وجود با ارزش خودم برگردم و به خودم و تغییر های خودم فکر کنم
این که خدا در همه جا و در هر زمانی خدا را در کنار خودم احساس کنم
دعای آرامش یک چراغ راه است ، پذیرفتن واقعیت ها آنگونه که هستند می تواند به ما کمک کند که با هر چیزی نجنگیم و انرژی و وقت خود را صرف چیزهایی کنیم که ارزش بیشتری داشته باشد. شهامت داشتن برای تغییر آنچه که قابل تغییر است به ما کمک می کند که انرژی حرکت کردن و به جلو رفتن پیدا کنیم . این که ما بدانیم می توانیم بعضی از چیزها را تغییر دهیم به ما کمک می کند بی تحرک و بی تفاوت از کنار مسائل نگذریم و با چشمی بازتر و دیدی وسیع تر به زندگی نگاه کنیم که آیا این قسمت از زندگی قابل تغییر است و من باید برای آن تلاشی کنم و یا این که باید بپذیریم وهمین که انسان را از بی تفاوتی بیرون می آورد دوست دارم .
در آخر دعا کردن و سپردن به خداوند که او کمک کند که تفاوت این دو را بدانیم به ما یادآوری می کند که نیرویی برتر هست که می توانیم با توسل با به او قدرت تشخیص پیدا کنیم
اين دعا يادآوری ميكند كه من خدا نيستم و كسی هستم كه قدرتم محدود است خدایی را به خدا واگذار كنم و اين واقعيت وجودی من انسان است و اعتراف ميكنم كه وجودم ناآرام است وقتي اين واقعيت را فراموش ميكنم و با اين دعا غرور كاذبم را ميشكنم و از خداوند ميخواهم جاي غرور آرامش بدهد تا قبول كنم كه پايم را از گليم خو دم درازتر نكنم و از طرفي قدرتي كه خداوند به من در اول هديه داده را به كار ببرم و خود كم بيني و ترس را غلبه كنم قوه تشخيص را بدهد غرور را با خود كم بيني اشتباه نكنم . آمين
خداوند منبع شهامت نيرو واميدي است كه ما بناي بهبودي خود را بر ان استوار مي سازيم .من بايد از چها چوب معيار هاي قديمي خود بيرون بيايم وبراي حل مشكلاتم به خداوند متوسل شوم در اصل انچه خداوند به من مي بخشد ارامش است.هنگامي كه من در ارامش وصلح به سر ميبرم زندگي شاد معقول وراحتي پيدا مي كنم.پذيرش يعني اعتقاد به اين مسئله كه همه چيز درست به همان صورتي است كه بايد باشد ونيازي به دخالت ودستكاري من نيست.بعد از ان كه من ناتواني خود پي بردم بايد خودم را به دستان پروردگارم بسپارم ودست از كنترل بردارم.(دخالت در زندگي ديگران)وبپذيرم كه من نگهدارنده عالم نيستم ومسائلي وجود دارد كه در هيته قدرت من نيست واشكالي ندارد از كوشش در اين راستا دست بكشم زيرا انسان محدود است ونمي تواند همه چيز براي همه كس باشد بنابراين من نبايد براي ايفاي چنين نقشي تلاش كنم من هر موقع كه مي خواستم كسي را تغيير دهم رابطه ام با ان شخص بدتر شد در اصل تغيير دادن ديگران يعني دخالت كردن در زندگي ديگران .حالا ايا كار من در اين جاي دعا تمام ميشود نه ما در زندگي خود به كمك خداوند مي توانيم خودمان را تغيير دهيم مشكل اصلي من اين بود كه من شهامت روبرو شدن با خودم ومشكلات را نداشته ام ولي از اين به بعد مي خواهم با مشكلات رودر رو شده وخودم را تغيير دهم .دعاي ارامش محدوده كار مرا مشخص ميكند به اين صورت كه من يك انسانم ناتوانم وعقل كل نيستم بر اثر عملكرد وپذيرش اصول در من ارامشي بوجود مي ايد وشهامتي به منداده ميشود كه نقصم را كنترل كنم وكارهاي سابقم را انجام ندهم.
یعنی اعتماد بر نیروی برتر
و با اتکا بر همان نیرو تغییر در خود را ایجاد کردن و برای پاکی قدم زدن
خداوندا آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم ( یعنی اطرافیانم و عقاید و افکار انها و بعضی اتفاقات را من نمیتوانم تغییر دهم و هیچ کنترلی بر اعمال انها نمیتوانم داشته باشم ومن نمیتوانم دنیا و مردم آن را تغییر دهم و مطابق میل و خواسته ی خودم درست کنم )
شهامتی ده تا تغییر دهم آنچه را که میتوانم ( یعنی اینکه من فقط و فقط میتوانم خودم و افکارم و اعمال و رفتارم را تغییر دهم و فقط میتوانم اعمال و گفتار خودم را کنترل کنم نه کسی دیگر را )
و دانش و بینشی ده تا تفاوت این دو را بدانم ( خداوندا کمکم کن تا تشخیص بدهم و به این درک برسم که وظایفم را به نحو احسن و در حد توانم به بهترین وجه انجام دهم که رضای تو هم در آن باشد و سپردن به تو را خالصانه یاد بگیرم و وقتی کارهایم را به تو میسپارم دیگر خدایی نکنم )
دعای آرامش یعنی خوب و درست زندگی کردن و از تک تک لحظات زندگی استفاده کردن و کسب کردن تجربه برای رسیدن به اون چیزایی که به ما می آموزد و ما رو ارتقاء میده. به نظر من درست زندگی کردن و آرامش داشتن از جسم و روح خودمون استفاده ی صحیح کردن بهترین دعایی هست که نزد خداوند مستجاب میشه و بهترین روشش این است که از آزار خود و دیگران دست بکشیم.
لینک مرجع