تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال5قدم سوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
-ايا مي توانيم با خود خواهي هاي خود مقابله كنيم واز شر خود خواهي رها شويم؟توضيح دهيد؟
بله ابتدا باید خودم را بشناسم و بپذیرم که خودخواه هستم بعد دعا کنم و از خداوند بخواهم که به من کمک کند که این نقص را لمس کنم و راه به تعادل رسیدن این اخلاق را به من بدهد پذیرفتن مهمترین مرحله هست . می گویند رفتار انسان در 6 سال اول شکل می گیره ولی این را هم شنیده ام که با تلاش و خواستن ، شخص می تواند حتی انهایی را که مانند نوشته روی سنگ حک شده است پاک و ترمیم کند و تغییر دهد . انسان تواناتر از ان است که فکر می کند .
اول اینکه خودخواهی صفت مذمومی نیست ، مطمئنن تا ما خود را دوست نداشته باشیم نمیتوانیم کسی را دوست بداریم - اما زیاده روی در هر چیزی زیان آور و ناپسند شمرده میشود اگر خودخواهی من به خود پرستی برسه خوب حتمن باید درمان بشه وراه نجاتی برای خودم پیدا کنم - اول اینکه به دیگران عقاید و خودشون احترام بذارم و بجای اینکه ب همه از بالانگاه کنم وارد اجتماع بشم و با همه زندگی کنم - خودم رو از انها جدا ندونم - همه صفات زشت با یاری خدا حل شونده هستند
كتاب مي گويد ما پرخورها بايد دست از خود خواهي بر داريم در غير اين صورت نابودمان مي كند البته در اين راه خدا با ماست.معمولا اين طور به نظر ميرسد واين يك حقيقت است كه رهايي از شرخودخواهي بدون كمك خداوند امكان پذير نيست.بسياري از ما واخلاقيات وفلسفه هاي فراواني معتقديم وبا انكه مايل بوديم ولي نمي توانيم ان را به اجرا در اوريم در نهايت در مقابل با خود خواهي سعي وكوشش ما به جايي نرسيد ودر اين راه ما به كمك خداوند نياز داريم واين خيلي خنده دار است كه من فكر كنم وبخواهم روي خودم كار كنم تا كارم درست شود حتي در مورد خود خواهي هايم زماني خداووند خودخواهي مرا ميگيردكه من در خدمت خداوند باشم برنامه انجمن برنامه خودخواهي نيست بلكه يك برنامه خود رهايي است.
لینک مرجع