تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: پیام های روزانه نارانان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
توقع نداشتن . . . . . ۱۰ جولای * ۱۹ تیر

فایده ی نداشتن توقع این است که به ندرت ناامید خواهم شد . چند روز پیش این جمله را شنیدم و شروع به فکر کردن درباره‌ی معتادم کردم . تعجب کردم که چقدر اضطراب من به توقعاتم از او مربوط می‌شد توقع اینکه از مصرفش دست بکشد و به یک زندگی طبیعی برسد زیرا این چیزی است که من برای او می خواهم !

می دانم که به عنوان والد چیزی جز بهترین ها را برای فرزندانم انتظار نداریم . برای من درد آور است که ببینم تنها دختر عزیزم خودش را میکشد و این فکر که ممکن است به زودی به خاطر رفتارش در زندان باشد مرا غمگین می‌کند .
من او را خیلی دوست دارم و شروع به فهمیدن این کرده ام که چیزی بیشتر از عشق و دوست داشتن برای زندگی لازم است .
تفکری برای امروز :
وقتی احساس می‌کنم هیچ کاری وجود ندارد که بتوانم انجام دهم ، به خاطر می‌آورم یک نیروی برتر از خودم می‌تواند چیزی را که من نمی‌توانم ، تغییر دهد . پس معتاد و توقعاتم را به نیروی برتر می‌سپارم و صلح و آرامش می‌ خواهم
دلتنگی به معتاد . . . . . ۱۱ جولای * ۲۰ تیر
اخیرا دلم می‌خواهد دلتنگ معتادم باشم . فکر کنم می‌خواهم قادر باشم در کنارش بنشینم و ساعت ها با هم بخندیم . همسرم نیز اوقات سختی دارد .
وقتی به او گفتم که ما هیچ کنترلی نداریم و نیاز داریم او را کاملا بسپاریم ، پاسخ داد که همه‌ی این‌ها را میداند، اما نمی‌تواند این فقدان را بپذیرد .
از تجربه گذشته ام می‌دانم که اگر سعی کنم معتاد را کنترل کنم ، نمی‌توانم در زندگی خودم کارکردی داشته باشم .
من از طریق نارانان فهمیدم که نمی‌توانم معتادم را تغییر دهم ، و تنها چیزی که می‌توانم تغییر دهم روش فکر کردن خودم درباره معتاد و اعتیادش می‌باشد ! امسال مصمم شده ام که زندگی خودم را پیش ببرم .
حالا فهمیده‌ام که برای امروزم چیزهای زیادی برای شکرگزاری دارم .

امروز امیدوارم که شهامت کنار آمدن با نبودن او را داشته باشم و آن روزهای تاریک را به زندگی‌ام بر نگردانم .
وقتی شروع به بهبودی در نارانان می‌کنیم ، یاد می‌گیریم "فقط برای امروز "، اجازه نمی‌دهم چیزی مرا نابود کند.
فقط برای امروز ، درخواست می‌کنم که اراده نیروی برترم را برای خود بشناسم و برای قدرت اجرای آن درخواست می‌کنم .
تفکری برای امروز:
پیام نارانان "روز به روز" است. من پیام را یاد گرفته ام ! وقتی عضوی شب گذشته مشارکت کرد : " من هیچ راه حلی برای اتفاق ویرانگری که در آینده خواهد افتاد ندارم . من فقط برای امروز زندگی می‌کنم . "
گم کردن علامت ها . . . . . ۱۲ جولای * ۲۱ تیر

اخیراً در یک بزرگراه بودم که ناگهان به دو راهی بین اتوبان ها رسیدم . فهمیدم که در مسیر اشتباهی هستم و خروجی را گم کرده‌ام . همیشه می‌توانستم مسیر را تغییر دهم اما این بار علامت ها را گم کرده بودم .
علامت ها در اطراف من هستند اما به آسانی آن ها را نمی‌بینم . وقتی زندگی دخترم شروع به از هم پاشیدن کرد به دنبال دلایلی می‌گشتم اما نمی‌‌دانستم دنبال چه چیزی هستم .

دوستی در مورد نارانان به من گفت و من و شوهرم به اولین جلسه رفتیم . ما این حقیقت را فهمیدیم که برخی علائم مهم و به دنبال آن موقعیت هایی برای تغییر را ندیده بودیم .
نیاز داشتم که به او اجازه دهم تا زندگی خودش را داشته باشد ، اشتباهات خودش را مرتکب شود و از عواقب آن خودش رنج بکشد . یاد می گیرم که او را به نیروی برترش بسپارم . به این ترتیب همه ما می‌توانیم زندگی خودمان را داشته باشیم .
تفکری برای امروز:
زندگی من شایسته توجه من است . می‌توانم منتظر علامت ها باشم که به من اجازه می‌دهد بدانم تمرکزم روی زندگی دیگران و مسائل آن است و از زندگی خودم غفلت کرده‌ام . تمرکز روی خودم مانند رانندگی در مسیر مناسب است . من باید صلح و آرامش ذهنم را پیدا کنم .
مراقبه های قدم هفتم . . . . . ۱۳ جولای * ۲۲ تیر
وقتی قدم هفت را بر میدارم متواضع می‌شوم و اراده می‌کنم تا کمک نیروی برترم را بپذیرم . من به این باور می‌رسم ، که هر چیز آن طور که باید باشد ، اتفاق می‌افتد.
در زیر مراقبه‌ای هست که به من کمک می‌کند تا پذیرش ، صلح و آرامش را به دست آورم :
_ فراتر از توانایی ذهن من برای فهمیدن
_ روح من می‌تواند بداند و به من یادآوری کند که
_ چیزهایی را که زیبا یا زشت هستند;
_ حساسیت معتادم و دیوانگی اعتیاد به مواد مخدر،
_ همه قسمتی از دنیای نیروی برترم هستند.

_ اینکه زندگی باارزش و زودگذر است و من می‌توانم چیزی را فراتر از آنچه که مرا رنج می‌دهد، ببینم .
_بتوانم وسیله ای برای آرامش از سوی نیروی برترم باشم
_ بتوانم سالم و سازنده باشم ،
_ ممکن است همدردی با خودم باعث شود از اشتباهاتم درس بگیرم و از ترس ها و محدودیت هایم رها شوم .
بتوانم نسبت به آدمهای سرسخت مهربان و محتاط باشم .
_ بتوانم به خوبی دریافت کنم حتی اگر دقیقا چیزی که من می‌خواهم ، نباشد . _ بتوانم صمیمانه در شادی دیگران شاد باشم .
بتوانم چیزها را همان طور که هستند بپذیرم.
_ بتوانم آگاه و متعادل باشم .
_ بتوانم آرامش ، تعادل فکری و صلح را بیابم.
تفکری برای امروز:
چیزها را همان طور که هست می‌پذیرم ، کمبودهایم را تشخیص می‌دهم و متواضعانه کمک نیروی برترم را جستجو می‌کنم .
پذیرش و تمایل . . . . . ۱۴ جولای * ۲۳ تیر

در نارانان یاد می‌گیرم پیش از آن که بتوانم بهترین تغییرات را در خودم به وجود آورم ، باید موقعیت واقعی ام را بپذیرم . سپس باید اراده کنم تا تغییراتی که بیشترین علاقه را به آنها دارم ، ایجاد کنم .
وقتی بالاخره تمایل پیدا کردم که عجزم را در برابر معتاد و اینکه نمی‌توانم او را تغییر دهم ، بپذیرم ، آماده تصمیم گیری شدم . این حقیقت را پذیرفتم که من باید بروم چون معتادم قبول نکرد که خانه را ترک
کند .

با کمک نیروی برترم ، برنامه نارانان ، این جلسات و حمایت اعضاء، شهامتی را که لازم بود پیدا کردم . هنوز هم می‌خواهم که برای عزیز معتادم دعا کنم و امیدوارم او بتواند برای شروع سفر بهبودی خود ، پذیرش و تمایل پیدا کند .
تفکری برای امروز : هدایای برنامه _ صلح ،آزادی و آرامش _ امروز مال من هستند چون می‌خواهم خوب بودنم در اولویت باشد . بهبودی ارزش برداشتن این قدم ها را دارد .
ایست. . . . . ۱۵ جولای * ۲۴ تیر

من یاد می‌گیرم که خیلی : گرسنه ، عصبانی، تنها یا خسته نشوم.
هرگاه یکی از موارد بالا را فراموش می‌کنم چه در خانه یا در محل کار باعث زیان من می‌شود .به محض این که چیزی می‌خورم ، استراحت می‌کنم ، یا تلفنی میزنم ، آرام می‌شوم، زندگیم قابل اداره تر می‌شود . این یکی از مفاهیم مهمی است که بعنوان تازه وارد شنیدم .
معتقدم که گاهی اوقات همین مطلب در مورد معتاد نیز کاربرد دارد . وقتی او بی دلیل خشمگین می‌شد فکر می‌کردم که تقصیر من است و لازم است که کاری برای روبه راه کردن اوضاع انجام دهم .

برای مدت زمان زیادی فکر می‌کردم که مراقبت کردن از هر چیزی در زندگی معتادم ، وظیفه ی من است .
وقتی سر کار نمی‌رفتم، در خانه می‌ماندم ، فکر می‌کردم نیازی به دوست ندارم چون آن‌ها از کارم سر در میآورند و یا وقت ارزشمندم را می‌گرفتند.
از نارانان سپاسگزارم . یاد می‌گیرم که از خودم مراقبت کنم و درک می‌کنم که دیگران هم می‌توانند همین کار را انجام دهند .
تفکری برای امروز:
می‌دانم که باید از خودگم مراقبت کنم و حد و مرزهایم را به خاطر داشته باشم . وقتی درهم می‌شکنم بهتر است " ایست " کنم . اگر من از خودم مراقبت نکنم ، پس چه کسی از من مراقبت خواهد کرد؟
نشریات . . . . . ۲۰ جولای * ۲۹ تیر

امروز چه احساسی دارم ؟ خیلی خوب نیستم . تنها هستم .
خواندن نشریات نارانان احتمالا ذهنم را در مورد اینکه چه احساسی دارم تغییر خواهد داد . وقتی مشارکت تجربه ، نیرو و امید نوشته شده توسط اعضای نارانان را می‌خوانم ، به خاطر می‌آورم که من در مقابله با آن چه که به عنوان مشکل می‌بینم ، تنها نیستم و دیگران نیز در جایی که من امروز هستم ، بوده اند و آن ها راه حل را با آرامش و آسودگی خاطر پیدا کرده‌اند.
فقط نیاز دارم که نگاهی به نشریاتم بیندازم و جوابی پیدا کنم . من به یاد دارم که نگرانی هرگز مانع یا باعث هیچ اتفاقی نمی‌شود .
نشریات روشی است که مرا با اعضای نارانان و برنامه مرتبط میسازد .
تفکری برای امروز :
خواندن نشریات یکی از ابزارهایی است که می‌توانم برای کار کردن برنامه نارانان استفاده کنم . وقتی نمی‌توانم به یک جلسه بروم یا یک راهنمای نارانان یا دوست بهبودی را برای صحبت کردن بیابم ، نشریات همیشه در دسترس من است
کنترل یا حد و مرزها . . . . . ۲۱ جولای * ۳۰ تیر

وقتی تشخیص دادن رفتار کنترلی و ناسالم از رفتار سالم و حدو مرز گذاشتن برایم سخت می‌شود، به احساسات و انگیزه‌هایم در مورد کاری که می‌خواهم انجام دهم ، نگاهی میاندازم .
تمرکز روی چه کسی است؟ رفتار چه کسی را می‌خواهم تغییر دهم؟ خودم یا شخص دیگری را؟ وقتی انگیزه کارهایم ترس است ، کنترل می‌کنم .

پس حدو مرزها چه هستند؟ حدو مرزها ، محدودیت های شخصی سالمی هستند که من برای خودم قرار می‌دهم . مهم است حدو مرزهایی تنظیم کنم که بتوانم با آنها زندگی کنم . وقتی حدو مرزی می‌گذارم و آن را نگه نمی‌دارم ، احترام به نفس خود را به خطر می‌اندازم و اعتبارم نزد دیگران کم می‌شود .
حدو مرزها ، محدودیت های عاشقانه‌ی سالمی هستندکه من برای خودم می‌گذارم.
تفکری برای امروز:
من محدودیتهایی برای خودم می‌گذارم ، چون آن ها برای من خوب هستند و به من کمک می‌کنند شخصی که می‌خواهم ، باشم
مشارکت با فروتنی . . . . . ۲۲ جولای * ۳۱ تیر

امروز با وجود اینکه می‌خواستم به خرید بروم ، به یک جلسه باز نارانان رفتم . می‌دانستم که قدری به نارانان نیاز دارم; قدم های یک، دو و سه .به دلیل سالهای زیادی که در نارانان بوده ام ، برای من آسان است که فکر کنم همه چیز را می‌دانم .بنابراین ته جلسه نشستم ، گوش دادم و یاد گرفتم . وقتی بدون قضاوت پذیرای مطالب هستم ، فرصتی برای دریافت آنها به وجود می‌آورم .

به نیروی برترم اجازه می‌دهم که مرا با آن چه که نیاز به شنیدنش دارم ، پر کند .
فروتنی به من یاد می‌دهد که پذیرای یادگیری چیزهای جدیدی باشم و چیزهایی که فراموش کرده‌ام را به یاد بیاورم .
این یک خیابان دو طرفه است و آنها هم اگر بخواهند می‌توانند از من یاد بگیرند .
در یک برنامه سخنرانی دو روز با موضوع آزاد قرار دارم . من در مقابل دیگران مشارکت خواهم کرد و لازم است از نیروی برترم درخواست کمک کنم تا افکار، کلمات و احساساتی را که نیاز به مشارکت آنها دارم، پیدا کنم .
تفکری برای امروز :
تواضع واقعی نقطه مقابل تکبر است . فروتنی ، رفتار همراه با اطاعت نیست، بلکه تمایل فروتنانه تسلیم شدن به یک نیروی برتر از خود برای راهنمایی است .
رها کردن با عشق . . . . . ۲۳ جولای * ۱ مرداد

معتاد زندگی ام تلفن زد و درخواست بیرون رفتن با ماشین را کرد . به او گفتم که قراری داشته و وقت ندارم . از من درخواست کرد تا جایی او را برسانم و من موافقت کردم . وقتی عزیز معتادم را دیدم ، خیلی سریع نگران شدم و از او پرسیدم آیا تا به حال در مورد رفتن به بازپروری فکر کرده است . او پاسخ داد" نه هرگز این کار را انجام نمی‌دهد" . البته من اشتباه کردم ، اما به جای بحث کردن ، برنامه‌ام را به یاد آوردم و این که بهبودی او به من ربطی ندارد.

در حال رانندگی به این فکر می‌کردم که قبل از اینکه نارانان را برای کمک پیدا کنم چطور عکس العمل نشان می دادم. معتادم ، مواد من بود . من نیاز داشتم به او کمک کنم تا حالم بهتر شود . در حقیقت هرگز این اتفاق نمی‌افتاد . هر چه بیشتر کمک کنم ، بیشتر صدمه میزنم .
تفکری برای امروز :
می‌فهمم که نیاز من به کنترل معتاد، مواد من است . قبل از نارانان این مواد داشت مرا میکشت . اما از برنامه متشکرم ، حالا می‌توانم قطع وابستگی کرده و با عشق رها کنم و برای امروز این کافی است .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
لینک مرجع