تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: پیام های روزانه نارانان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
ناهماهنگی . . . . . ۱۱ اردیبهشت *۱ می
هنگام استرس ، مادر بلند آواز می خواند
شعری پر سر و صدا با آهنگی تکراری و غمناک
که فکر می کند آهنگ صدای او درست است
تا اینکه کودک مچاله شده عقب می نشیند و ناله می کند
آهنگ بی صدا
با آواز غمگین بی موقع مادر
یک نت تنها با تمام توان .
تفکری برای امروز :
از برنانه نارانان سپاسگزارم که تعادل را به من باز می گرداند . سپردن عادت حق به جانبی ، افکار سرزنشگر و نیاز به محق بودن ، مرا از احساس های خشم ، غم ، سرخوردگی و نا امیدی رها می کند .
" زندگی کن و بگذار زندگی کنند " شعار قدم دوازدهم نارانان
توقعات . . . . . ۱۲ اردیبهشت *۲ می
پیام نارانان به من میآموزد که هیچ کنترلی روی معتاد ندارم . نباید انتظار داشته باشم بدنبال کمک باشد و هیچ توقع دیگری نداشته باشم .
دیگر آشفته نمی شوم . از نظر عاطفی و جسمی مریض نمی شوم چون یاد گرفته ام ابتدا به خودم فکر کنم و اجازه ندهم بیماری او مرا نابود کند .
تفکری برای امروز :
می دانم که با ابزارهای نارانان می توانم مانع توقعات بشوم و امید داشته باشم . اکنون به نیرویی که مستقیما از نیروی برترم دریافت می کنم پی می برم . اعتراف به این منبع نیرو ، سپاسگزاری است .
فروتنی . . . . . ۱۳ اردیبهشت *۳ می
قبل از پیدا کردن نارانان تقریبا مطمئن بودم که تمام جواب ها را دارم و می دانم چگونه می شود از مصرف مواد معتاد جلوگیری کرد .

البته تمام راه ها را امتحان کردم ، از خشم تا تهدید ، از روبه راه کردن تا قبول کردن ، و ..... همه به این امید که معتاد تغییر کند .
تفکری برای امروز :
فروتنی یعنی تسلیم خواست خدا شدن نه تسلیم روش های ویرانگر و شرم آور زندگی .
رها کردن . . . . . ۱۴ اردیبهشت *۴ می
با رها کردن یاد می گیرم روی خودم تمرکز کنم . ممکن است به نظر بعضیها اینکار بیرحمی باشد ولی آنها درک نمی کنند و نمیدانند که اگر احساسات کنترل نشود می تواند ما را نابود کند . نمیدانند تا زمانی که معتاد خودش کمک نخواهد نمیتوان کاری برایش انجام داد .
تفکری برای امروز :
اگر طرد کردن را به رها کردن با عشق تبدیل کنیم حتی اگر به طور کامل انجامش ندهیم ، می توانیم پیشرفت کنیم . تلاش روز به روز و به مرور ، سرانجام مرا کاملا آماده می کند تا نقص هایم را برطرف کنم .
نگرانی چرا . . . . . ۱۵ اردیبهشت *۵ می
گاهی حس می کنم مشکلاتم هرگز تمام نمی شود . به تازگی احساس می کنم زندگیم هیچ وقت بهتر نخواهد شد .
در حالیکه همه این مشکلات مرا نگران می کرد و با وقوع هریک از آنها ، پیام های ساده و کوتاه نارانان " روز به روز " و " من هیچ کنترلی ندارم " را به یاد میآورم .
دعای آرامش را مرتب برای خودم تکرار می کردم .
تفکری برای امروز :
تصمیم گرفته ام نگران فردا نباشم . وقتی در این لحظه به اندازه کافی کار دارم ، چرا نگران آینده باشم ؟ گذشته از اینها فهمیده ام که وقتی نگران می شوم ، کارها به ندرت آنطور که تصور می کنم پیش می رود .
اگر طرد کردن را به رها کردن با عشق تبدیل کنیم حتی اگر کامل انجامش ندهیم یقینا پیشرفت خواهیم کرد......................
گوش کن و یاد بگیر . . . . . ۱۶ اردیبهشت *۶ می
یکی از دلایلی که به نارانان آمدم این بود که راهی پیدا کنم تا معتاد پاک شود . به هر قیمتی که شده راه حلی پیدا کرده و مشکل را حل کنم . به جلسات آمدم و به مشارکت اعضا گوش دادم .
یاد گرفتم که در این برنامه ابزارهایی برای استفاده وجود دارد . شعاری که از ته قلب شنیدم " گوش کن و یاد بگیر " بود . همچنین به مرور یاد گرفتم که این برنامه برای من است نه برای معتاد . حتی شاید من بیشتر از معتاد نیاز به بهبودی داشتم . آنقدر به او معتاد شده بودم که لازم بود تمرکزم را روی خودم برگردانم .
تفکری برای امروز :
یاد می گیرم که در مورد آینده نگران نشوم و روز به روز زندگی کنم . برنامه ی من کار می کند !

و
تغییر دادن خودم . . . . . ۱۷ اردیبهشت *۷ می
در اولین جلسه ام ، مشارکت اعضای دیگر را درباره دردها و موفقیتهایشان شنیدم . وقتی که برای اولین بار " سه نون " را شنیدم که : " من باعثش نبودم ، نمی توانم آن را کنترل کنم و نمی توانم درمانش کنم "، رهایی بزرگی را حس کردم .
این تفکر را با تمام وجود پذیرفتم و حس کردم بار سنگینی از شانه هایم برداشته شد .
تفکری برای امروز :
روی برنامه خودم کار می کنم چون حالا می دانم که فقط می توانم خودم را تغییر بدهم . باید کنار بایستم و اجازه دهم معتاد با پیامدهای مصرفش کنار بیاید و از سر راه خدا کنار بروم .
کار من نیست . . . . . ۱۸ اردیبهشت * ۸ می
خیلی از ما از کودکی برای مراقبت از دیگران تربیت شده ایم . بنابراین جای تعجبی ندارد که با پسرم همین کار را کرده ام . من حد و مرز ثابتی نداشتم . پسرم یاد گرفته بود که اگر با صدای بلند بر سرم فریاد بزند ، من معمولا تصمیمم را عوض می کنم ـ
با خواندن نشریات نارانان و گوش دادن به اعضای دیگر یاد گرفتم که من به پسرم اجازه نداده بودم تا پیامدهای کارهای خودش را تجربه کند . با اینکه خیلی سخت است اما با عشق رها می کنم ...
تفکری برای امروز :
من امروز کارهایی را که دیگران می توانند برای خودشان انجام دهند به عهده نمی گیرم . وقتم را برای وظایفی که برایم مهم است صرف می کنم .
بردباری . . . . . ۱۹ اردیبهشت *۹ می
من به نارانان آمدم و منتظر یک راه حل سریع برای مشکلاتم بودم .
برای یاد گرفتن ، رشد کردن و پذیرفتن تغییرات زمان لازم است . نارانان زمانی را که لازم دارمدبه من می‌دهد تا کارها را به شیوه خودم انجام دهم .
هیچکس به من نمی‌گویید که باید سریعتر حرکت کنم .
کسی مرا به خاطر اینکه درسهایم را زودتر یاد نمی‌گیرم سرزنش نمی‌کند .
تفکری برای امروز:
می‌دانم آرامش و آسایشی که دارم نتیجه کارکرد این برنامه است و هرگز نمی‌خواهم آن را از دست بدهم .
می‌دانم زمان های سختی وجود دارد و من متزلزل خواهم شد اما اشکالی ندارد . من می‌خواهم سهم خودم را بپذیرم ، درسهایم را یاد بگیرم و به جلو حرکت کنم .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
لینک مرجع