تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: پیام های روزانه نارانان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
نگرانی را رها کن....۲۰ اردیبهشت*۱۰ می
درک کردم که نگران بودن ، مرا از فکر کردن درباره احساساتم دور می‌کند و زمان حال را از من می‌گیرد . سعی می‌کردم با مشکلاتم دست و پنجه نرم کنم که شاید هرگز برایم پیش نیاید . شروع به انجام شعار " رها کن و به خدا بسپار " کردم که توانستم به خودم کمک کنم . حالا می‌توانستم احساساتم و دلایل آن رابسته بندی کنم .
تفکری برای امروز :
با رها شدن از نگرانی در زندگیم ، بهتر می‌توانم در زمان مناسب انتخاب درستی داشته باشم . با نگران شدن در مورد آینده‌ایدکه هیچ کنترلی روی آن ندارم ، امروز می‌توانم سنگینی آن را از شانه هایم بردارم.
برداشتن قدم پنجم . . . . ۲۱ اردیبهشت * ۱۱ می
با این قدم حضور خدا وهدایت او را در زندگیم ٫ پذیراتر هستم .
جایی هستم که خداوند می خواهد باشم .
کلید قدم پنجم برای من این بود که به خودم اقرار کنم چه کسی هستم . در کل باید صا دق می بودم . من می توانستم دیگران را فریب بدهم اما خودم و مطمئنا خدا را نمی توانستم .
بعد از برداشتن این قدم فقط احساس عشق ٫ مهم بودن و پذیرش می کردم .
تفکری برای امروز :
در طی این سالها ٫ بارها ترازنامه گرفته ام ٫ خصوصیات و نقص های پنهانی را پیدا کرده ام که خداوند کمکم کرد و به مسیر نیرو و تواناییهای تازه ای هدایت کرد که نمی دانستم آنها را داشتم . خوشحالم که قدم های دوازده گانه را دارم تا یاد گیری در مورد خودم را ادامه دهم و در این فرایند زندگیم بهتر شود .
قدم ها .... ۲۲ اردیبهشت * ۱۲ می

من از طریق بررسی دوباره و اصول برنامه و اینکه ببینم چطور می توانم این اصول را در زندگیم بکار ببرم ٫ در حال یادگیری هستم . این سفر اکتشافی و رشد ٫ اغلب پوست کندن پیاز را به من یاد آوری می کند .
لایه به لایه و گاهی همراه با اشک پوست خودم را می کنم . من با این کار لایه های آسیب دیده را برمی دارم و می توانم در بهبودی به جلو پیش بروم .
تفکری برای امروز :
مطالعه قدم ها برایم مهم است چون اساس بهبودی من است . می توانم آنها را در رویارویی با تمام مشکلات به کار ببرم . قدم ها همچنین به من یاد آوری می کند که مجبور نیستم به تنهایی با زندگی روبه رو شوم . من نیروی برتر و خانواده نارانان را دارم .
خدمت..... ۲۳ اردیبهشت *۱۳ می

چرا باید همسرم یک معتاد باشد ؟
آیا من لیاقت یک خانواده سالم و متعادل را ندارم ؟
من با توقع می بخشیدم .
پی بردم که با خدمت در نارانان می توانم پیام بهبودی را همان طور که تجربه می کنم ٫ برسانم . یاد گرفتم زمانی می توانم از طریق حمایت سالم به دیگران کمک کنم که سخاوتمندانه و بدون توقع ببخشم .
تفکری برای امروز :
بازگرداندن عشق به انجمن و تجلی عشق بلاعوض ٫ بخشی از فرآیند بهبودی است . وقتی سخاوتمندانه و بدون توقع می بخشم ٫ فضای بهبودی را برای خودم و دیگران بوجود می آورم.
طرد شدن.....۲۴ اردیبهشت * ۱۴ می

با برنامه نارانان و نیروی برترم ٫ زندگیم نجات یافت . فهمیدم که در زندگی به خود اولویت نداده و خود را فراموش کرده بودم . امروز بسیار سپاسگزارم .
اکنون بخاطر حمایت عاشقانه نارانان فرد جدیدی هستم . از برنامه نارانان چیزهای خوب زیادی بدست آورده ام و راه بهتری برای زندگی یاد گرفته ام . حال می توانم در طول مسیر به دیگران کمک کنم بدون اینکه خودم را فراموش کنم .
تفکری برای امروز :
پی برده ام که می توانم دیگران را ببخشم. و از تکرار اشتباهات مادرم نترسم. می توانم بدون اینکه عشق خود را به دیگران بدهم ٫ کار درستی برای خودم انجام دهم .
همه چیز دان ..... ۲۵ اردیبهشت *۱۵ می

حدود چهار سال در جلسات نارانان شرکت کرده ام و بالاخره فهمیدم که چقدر در مورد او بی انصافی کرده ام .
او هم لایق توجه و احترام است خواه مصرف کند یا نکند .
تفکری برای امروز :
من روی خودم و چیزهایی که می توانم تغییر دهم تمرکز خواهم کرد . دیگران را قضاوت نمی کنم . از نیروی برترم می خواهم هدایتم کند تا انتخاب های دیگران را بپذیرم .
پذیرش و احترام را تمرین خواهم کرد و قضاوت نخواهم کرد .
وقتی ما در مورد مردم قضاوت می کنیم قضاوت ما بر پایه چیزهایی است که فکر می کنیم از آنها می دانیم در حالی که فراموش کرده ایم آنها در فراز و نشیب های زندگی مرتبا در حال تغییراند و در زندگیشان مسائلی وجود دارند که ما از آن بی اطلاعیم . « کتابچه آبی نارانان »
درس های بسیار ..... ۲۶ اردیبهشت * ۱۶ می

نه تنها خانواده ام بلکه بستگان و دوستان دیگرم نیز از بیماری اعتیاد رنج می بردند . فکر می کردم همه آنها را درست خواهم کرد .
آنها را وادار می کردم که آماده بهبودی ، تعهد و خدمت شوند . تنها کاری که باید می کردند این بود که از برنامه ای که برایشان طراحی کرده بودم پیروی کنند . مشکل این بود که هر وقت تلاش می کردم برای دیگران برنامه ریزی کنم ، طرح های من عملی نمی شد .
تفکری برای امروز :
نیروی برترم همه جا حضور دارد و به من یاد می دهد و یادآوری می کند که باید ( رها کنم و به خدا بسپارم ) من به جز خودم در مقابل همه عاجزم .
روبه روشدن با واقعیت ... ￿ اردیبهشت * ۱۷ می

رشد من در نارانان روند کندی داشته است . به قدم ها گوش می دادم و می شنیدم که عاجز هستم ولی نمی شنیدم که زندگیم غیر قابل اداره شده و هنوز کنترل می کردم . قدم دوم اعتقاد به نیرویی برتر از خودم را پیشنهاد می داد اما هنوز احساس می کردم که کمک من مورد نیاز است .
قدم سوم می گفت که من می توانم اراده ام را به نیروی برترم بسپارم . فکر می کردم اگر خدا معتاد را پاک کند ، آن وقت من به آرامش می رسم .
اکنون می دانم جدا از اعتیاد ، زندگی جریان دارد .
تفکری برای امروز :
می خواهم معتاد را دوست داشته باشم و حمایتش کنم ولی بگذارم او راه خود را پیدا کند . امروز به نیروی برترم اعتماد دارم که مرا به مسیر آرامش و آسایش خاطر هدایت می کند .
روبه روشدن با واقعیت ..... ￿۲۷ اردیبهشت * ۱۷ می

رشد من در نارانان روند کندی داشته است . به قدم ها گوش می دادم و می شنیدم که عاجز هستم ولی نمی شنیدم که زندگیم غیر قابل اداره شده و هنوز کنترل می کردم . قدم دوم اعتقاد به نیرویی برتر از خودم را پیشنهاد می داد اما هنوز احساس می کردم که کمک من مورد نیاز است .
قدم سوم می گفت که من می توانم اراده ام را به نیروی برترم بسپارم . فکر می کردم اگر خدا معتاد را پاک کند ، آن وقت من به آرامش می رسم .
اکنون می دانم جدا از اعتیاد ، زندگی جریان دارد .
تفکری برای امروز :
می خواهم معتاد را دوست داشته باشم و حمایتش کنم ولی بگذارم او راه خود را پیدا کند . امروز به نیروی برترم اعتماد دارم که مرا به مسیر آرامش و آسایش خاطر هدایت می کند .
خارج از کنترل ..... ۲۸ اردیبهشت * ۱۸ می

امیدوار بودم کلیدهای جادویی پیدا کنم که این بیماری را دور کند .
احساس می کردم بیماری اعتیاد قلبم را پاره کرده و ناچار شدم باور کنم که می توانم بدون آن زندگی کنم .
باید یاد بگیرم معتاد را از اعتیادش جدا کنم . باید با خودم صادق باشم و بپذیرم که نیاز به کمک دارم .
تفکری برای امروز :
با تمرکز روی خودم بهتر می توانم روی دیگران تمرکز کنم . از وقتی که توانستم احساساتم را بیان کنم ، به جای این که از آنها بترسم به گرمی آنها را پذیرفتم و توانستم آنها را یاد بگیرم و رشد کنم . اکنون می توانم یک دوست باشم
و با گوشی شنوا تجربه ، نیرو و امیدم را با تازه واردی که در رنج و عذاب است در میان بگذارم و کمک کنم که به موهبت آرامش دست یابد ؛ همان طور که این موهبت به رایگان به من داده شد .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
لینک مرجع