تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: آیا میشد که با اتکاء به اراده شخصی دست از مصرف الکل و مواد کشید؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام به لطف ایزد فرصت شد تا در زمینه هدفم که همون خدمت کردنه امروزم در خدمتتون باشم و امیدوارم شما هم با مشارکتتون در این زمینه منو یاری کنید.بارها در این فکر فرو رفته بودم که چرا منی که با تمام وجود اقدام به ترک میکردم هیچوقت نتونستم در همون حال باقی بمونم امروز در برنامه به این آگاهی رسیدم که همه چیزای خوب از دل آرامش بیرون میاد ومن که تا امروز طعم واقعی آرامش رو نچشیده بودم خوب طعم شیرین پاکی و هوشیاری رو هم نچشیده بودم اراده یک شخص الکلی همیشه در حال فرو بردن اون در تباهی و نابودیه چرا که به نظر من بیشتر این اراده رو ترس رهبری میکنه اما امروز من با دلارام واقعی یعنی خداوند آشنا شدم و سعی میکنم که اراده خودم رو با اراده اون یکی کنم چرا که آرامش واقعی از دل ارتباط صحیح و واقعی با خداوند بیرون میاد چرا گفتم ارتباط واقعی خوب معلومه چون بیشتر وقتها منه الکلی و معتاد در توهم ارتباط با خدا بسر میبرم و سعی میکنم هر اتفاقی رو به خدا ربط بدم که گاها” تمیز دادن بین درست و غلط این موضوع آسون نیست.
سلام به تمامی دوستان . من بارها با توکل بر اراده شخصی سعی در انجام هرکاری که کردم نتیجه منفی داشت زیرا فقط وفقط در فکر منافع شخصی بودم حتی در لحظاتی که نیت خیر خواهانه داشتم چون درآن لحظه هم از روی خود خواهی دست به انجام آن عمل میزدم و هر عملی که به قصد خود خواهی باشد نتیجه بخش نیست . من در کوچک ترین مسائل زندگی هم با اراده شخصی به بن بست رسیدم . به عنوان مثال برای رفتن به یک مسافرت کوچک که می خواستم هر آنچه من میخواهم باشد و حال همه را میگرفتم. امروز یاد گرفتم من انقدر ضعیف هستم که قدرت انجام هیچ کاری را به تنهای ندارم واگر تصمیماتم با اتکا به اراده شخصی خودم باشد نتیجه بخش نیست. وقتی در قدم دوم به ضعف خود اقرار میکنم و مشکل اصلی خودرا کمبود قدرت میدانم به دنبال منبع اصلی قدرت میگردم که آن قدرتی فراتر از قدرت بشر دارد. وآن خداوند است .اگر درجستجویش باشم . با این دیدگاه به این باور میرسم که اراده وزندگیم را بدست او بسپارم. چون با زندگی که درگذشته داشتم به این اصل رسیدم که با اراده شخصی بجز آزار رساندن به خود ودیگران کار دیگری نکردم. وقتی با اراده شخصی هیچ کار درستی انجام ندادم نمیتوانم از مصرف مواد والکل نیز دست بر دارم چه بسا بارها که اینکار را کردم . نوع مواد را عوض کردم . مسافرت . قول وقرار . قسم .....ولی هیچ کدام اثر نداشت چون با اتکا به اراده شخصی بود. ولی وقتی که از خداوند کمک گرفتم .و خواستار اراده او در زندگیم به جای اراده خودم شدم. دریچه نور خداوندی به رویم باز شد ( وقتی ما با خلوص روال جدید را درپیش گرفتیم. اتفاقات فوق العاده ای به زندگیمان روی آورد)
سلام به همه
اگه میشد هیچکدوم از ما اینجا نبودیم دوست من
برای من هرگز !
اراده شخصی من ! همیشه بدنبال لذت بردن از چیزهایی است که میبیینم ، میشنویم ، میچشیم ، ویا خطرناکتر از همه ، لذت بردن در رویاها...
امروز میدانم باید وارد دنیایی شوم که در آن اراده خداوند حاکم است
نه اراده من منفی هست اراده من از من هیولا ساخت اراده من مخرب هست اراده من منو به زانو دراورد واراده نیروی برتر بود که منو با انجمن اشنا کرد اراده او مثبت وکارساز است قربونش برم
در کتاب الکلی های گمنام نوشته..........
بااراده شخصی حتی با نیت خیر هم امکانپذیر نیست.....Wink
من از بی خانمانی و آوارگی و دردبدری هیچ وقت لذت نمیبردم همیشه دلم میخواست یه انسان خوب باشم و یه فرد مفید برا خانواده و جامعه اما در برابر وسوسه مصرف عاجز بودم
بارها امتحان کردیم ترک رو اما به دلیل نداشتن ابزار وراهکارکافی دوباره مجبوربه مصرف میشدیم ما باتمام نقصامون زندگی میکردیم اصلا نمیدونستیم چطوری باید پرهیز داشته باشیم.توی کتاب و پنفلت هم میخونیم که مابیماریمان رادرنقطه ای ازفعالیت باز داشتیم این یعنی برای همه ماها هنوزهم خطر وجود داره وفقط بارعایت اصول میتونیم پاک بمونیم.
انشالله
خیر

چرا؟
آدمهایی با نظام فکری سالم :
اراده شخصی و یا قدرت تصمیم گیری ناشی از داشتن قدرت استلال و تجزیه و تحلیل است- و این توانایی در سایه حکومت عقل و یا بعبارتی زندگی مبتنی برسازو کارهای عقلانیت قابل رسیدن است-نظام فکری سالم مبتنی بر مولف هایی همچون دیدن واقعیت ها- استواری بر پایه روابط علت و معلولی - قدرت استلال و....است و این نطام فکری سالم به مرور زمان - از کودکی در بستر خانواده سالم و داشتن الگوهای سالم شروع به رشد تکامل و بالندگی می کند

ادمهای با نظام فکری ناسالم :
در این افراد ارداه شخصی عموما مبتنی بر تصمیم گیری برمبنای احساسات و باورهای کج و معوج است بعبارتی قسمت لمبیک سیستم مغز به نسبت قسمتهای دیگر مغز بیشتر رشد داشته است -احساساتی که عموما بدلیل عدم فرصتی برای بروز و ظهور - سرکوب شده اند- یا خامند و یا نابالغ- احساساتی که بر باورها و پایه های غلطی استوارنند- نظام ناسالم خانوادگی -ژنتیک- دوستان نابهنجار- نداشتن الگوهای مناسب همه و همه دست به دست هم داده تاداشتن اراده شخصی برای کسی مثل من توهمی بیش نباشد- اعضای انجمن های 12 قدمی معتادان وایسته گان -پرخوران و....عموما شامل این گروه میباشنند در کتب 12 قدمی عموما این پیشنها د دیده میشود بجای اتکا به اراده شخصی خود - خواست و ارداه خداوند- گروه- را جایگزین کنید-

من به شخصه هیچگاه نتونسته ام با ارده شخصی و به تنهایی کاری را درست انجام بدهم - امروز تکنیک من برای انجام کار درست با نیت درست هم مبتنی بر استفاده از تجارب دیگران -مطالعه - کمک از خداوند- اگاهی از خواست و ارداه او در انجام کارهاست - مهمترین فرق من با ادمهای عادی دیگر در همین نکته نهفته است- اگر اراده شخصی برای دیگران قدرت تصمیم سازی و تصمیم گیری برای رسیدن به هدف باشد برای من اراده شخصی تنها ابزاری برای بیچاره شده خودم است - استفاده ار اراده شخصی برای من توهمی بیش نیست!!!
سلام .... اراده شخصي يه مرگ[font=Arial][/font]
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع