تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: قدم ششم معتادان گمنام
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به همه دوستان عزیز،خواهشمند است تجربه خود را در رابطه با قدم شش(نواقص اخلاقی) در اختیار دیگران بگذارید. با تشکر
سلام دوستان
با آنکه نوشتن ترازنامه اخلاقی_ارزیابی شخصیت (قدم چهارم) بسیاری از حقایق را بر معتاد در حال بهبودی آشکار میکند اما پیدایش قابلیت دیدن آنچه که عمری سعی در ندیدن آن شده است نیاز به زمان دارد.
قدم ششم تمرین آمادگی و تمایل برای تغییر است. اصل معنوی قدم ششم "تمایل" است
در اثر تجربه این قدم و نوشتن تراز نامه مربوط به آن مغتاد در حال بهبودی با حقایق تازه ای در مورد ضعفها وخلا ها شخصیت خود آشنا میشود
در این مرحله معتاد در حال بهبودی با پدیده جدیدی به نام "میل به تغییر" آشنا میشود و بینش بسته و منجمد قبلی اش تبدیل به روشن بینی و تمایل میگردد.
ما در زمان اعتیاد فعال تصور میکردیم که تا آخر عمر نیازی به تغییر نداریم و همان گونه که بودیم باقی میمانیم..
اما اکنون و در مسیر بهبودی میپذیریم که برای ادامه رشد خود نیاز به تغییر داریم.
همچنین میپذیریم که شخصا قادر به تغییر دادن خود نیستیم و برای انجام آن نیاز به قدرت مافوق نیروی انسانی داریم.
تا نگرید طفل کی گیرد لبن.... تا وقتی که کودک گریه نکند مادر به او شیر نمیدهد..تا زمانی که من در راستای برطرف شدن نواقص خود دعا و درخواست نکنم خداوند این نواقص را از من نخواهد گرفت . زمانی که من نواقص خود را میابم هر چه شدت تمایل و در خواست من بیشتر باشد به همان نسبت رسیدگی خداوند به آن بیشتر خواهد بود
سهم ما نیز در این میان این است که خودمان نیز در برطرف شدن این نواقص به کمک خداوند کوشا باشیم..
(از خداوند درخواست کن خدایا از تو خواهش میکنم بیا و در زندگی من دخالت کن و این نواقص اخلاقی من را برطرف کن...)
نقصهایی که امروز درمن کم رنگ شده وکمتراز انها استفاده میکنم کارمن نبوده ونیست.هروقت برای حرکت درمسیرقدم 6باقدم1و2زندگی کردم کمتر طبق میل و اراده شخصیم عمل کرده ام
سلام هادی جان مسئولیت ما درقدم ششم چیست؟
سلام دوستان همدرد . من امروز وارد سايت شدم پاكيم 5 سال و 8 ماهه. واقعا سايت عاليه خواهش ميكنم با تجربياتتون در بهتر شدن اين صفحه به ماهم كمك كنيد . دم افطاره از همتون التماس دعا دارم .سپاس
برای اینکه بتونم درست تغییر کنم لازم هست که خودمو کاملآ مهندسی کنم تا بتونم تشخیص بدم که کدوم قسمتای وجودم نیاز به تغییر داره. من توی قدم 6 با اون قسمت از خودم که سالها ازش فرار میکردم یا انکارش میکردم یا سرزنشش میکردم، آشتی میکنم. من قسمتای زشت و اخلاقای بدمو با عشق و فرتنی میپذیرم و فرایند بهبودی رو ادامه میدم. من امادگی پیدا میکنم تا خود خطاکارمو ببینم و بپذیرمش و شروع به بازیابی میکنم.
سلام دوستان امروز تو نت دنبال تجربه قدم ششم میگشتم با اینجا اشنا شدم و عضو شدم .ضمن تشکر از دوستانی که این محیط رو فراهم کردن از همه خواهش میکنم برام دعا کنید در راه کارکرد این قدم و مسیر بهبودی موفق باشم ممنون.
سلام دوستان
من واقعا متوجه نمیشم چطور خداوند نقایص اخلاقی من را برطرف میکند و بنظرم خدا کلا کاری به این کارها ندارد.دوستانی که تجربه قدم ششم را دارند ممنون میشم راهنمایی کنید.
1 نواقص شخصیتی که ما نا خواسته و به صورت اجباری از آنها استفاده می کردیم و....
تکامل پرستی2ناشکری ونارضایتی3ناسپاسی4 دل سوزی به حال خود5حق به جانبی6 خود را مهم شمردن7 ناصادقی 8خود رامحکوم کردن9تعجیل10 نفرت 11رنجش12 نامهربانی13غروربیش از حد14سوظن وبی اعتماد15حسادتوقبطه16کینه جویی17حق کشی18 تنبلی19کار امروز را به فردا20بدقولی21ظاهر سازی22منفی گرایی23انتقاد24طمع 25ترس26تجمل گرایی27میل به تنهایی28احساس تفاوت29غیبت وبدگویی30لجاجت31خود محوری32خشم وعصبانیت33 خساست34زورگویی35انتقام36دروغ گویی37بی برنامگی38عدم اعتماد به نفس39فراموشی 40خود بزرگ بینی41قضاوت42بی انصافی43بدزبانی وفحاشی44خودکم بینی45 وراجی وحرافی46وابستگی47تصورات باطل48انحرافات فکری49یاس افسردگی50ناامیدی51تعصب52اسراف53شهوت رانی54توقع وانتظار55جنگ وشرارت56خود حق بینی57مقایسه خود با دیگران58 چاپلوسی59افراط وتفریط60خود خواهی61ریا ونفاق62بی ربط گویی63رودرواسی65 دهن بینی66قصی القلب بی رحمی67 تهدید68وسواس69 شهرت طلبی70تایید طلبی71زود رنج بودن72لذت طلبی73خیانت74دوبه هم زنی75دزدی76خجالت77دورنگ بودن78نیرنگ بازی و...نواقصی هستند که زندگی ما را مختل کرده بودنند
سلام علی هستم باپاکی ۷سال3ماه23روز
قدم ششم پالایش درون ماست امروزفقط کافی بدونیم
ما کامل نیستیم ولی هنوز جای رشد داریم وخودمان را آن طور که هستیم
بپذیریم
لینک مرجع