تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: جانی دپ(بازیگر)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
جان کریستوفر «جانی» دپ دوم (John Christopher "Johnny" Depp II) (زادهٔ ۹ ژوئن ۱۹۶۳) بازیگر، تهیه‌کننده و موسیقی‌دان آمریکایی است. او تاکنون توانسته‌است جایزه‌های گولدن گلوب و انجمن بازیگران نمایش را برای بهترین بازیگر مرد از آن خود کند. آغاز موفقیت‌های جانی به دههٔ ۸۰ میلادی و مجموعهٔ تلویزیونی خیابان جامپ شمارهٔ ۲۱ باز می‌گردد. او در این مجموعه بود که به یک بازیگر نوجوان محبوب تبدیل شد. پس از آن در سال ۱۹۹۰ در فیلم ادوارد دست قیچی بازی کرد و بعد با فیلم‌هایی مانند سوار بی سر (۱۹۹۹)، چارلی و کارخانهٔ شکلات سازی (۲۰۰۵)، سری دزدان دریایی کارائیب (۲۰۱۱- ۲۰۰۳)، آلیس در سرزمین عجایب (به کارگردانی تیم برتون) و رنگو به موفقیت‌های بزرگی در گیشه دست یافته‌است. جانی برای به تصویر در آوردن شخصیت‌هایی مانند «ادوارد دی وود» در اد وود، «جوزف دی پیستن» در دنی براسکو، «هانتر اس تامپسون» در ترس و نفرت در لاس وگاس، «جورج جانگ» در ضربه و دزد بانک، جان دلینجر در دشمنان مردم مورد ستایش قرار گرفته‌است.

فیلم‌های جانی بیش از ۳٫۱ میلیارد دلار در آمریکا و بیش از ۷٫۶ میلیارد دلار در جهان فروش داشته‌است. او بارها نامزد دریافت بهترین جایزه‌ها شده‌است و جایزهٔ گولدن گلوب بهترین بازیگر مرد را برای سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت و جایزه انجمن بازیگران نمایش را برای دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه برنده شده‌است. او تاکنون دو بار در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ به عنوان جذاب ترین مرد از سوی مجلهٔ مردم معرفی شده‌است. [۳]نام جانی دپ در کتاب رکوردهای گینس به عنوان گرانترین بازیگر با دستمزد ۷۵ میلیون دلار ثبت شده‌است. در سال ۱۹۹۵ مجله امپایر جانی دپ را به عنوان یکی از ۱۰۰ ستاره تاریخ سینما انتخاب کرد و مقام ۶۷ را در بین ۱۰۰ ستاره همیشگی سینما به او داد. در سال ۲۰۰۱ یکی از ۲۰ چهره دنیای سرگرمی شناخته شد. و در سال ۲۰۱۲ IMDB «جانی دپ» را به عنوان بهترین بازیگر سینمای جهان در ۱۰ سال گذشته معرفی کرد.
HeartHeart[تصویر: 230px-Johnny_Depp_Paris_2009.jpg]
همکاری با تیم برتون
او با تیم برتون کارگردان سینما و دوست صمیمی اش در ۷ فیلم همکاری کرده‌است. اولینش ادوارد دست قیچی(۱۹۹۰) است که در آن نقش مقابل وینونا رایدر و وینسنت پرایس را ایفا کرد. همکاری بعدی آنها فیلم اد وود (۱۹۹۴) بود. جانی درباره این فیلم بعدا گفت:«فقط با شنیدن ۱۰ دقیقه درباره پروژه آن را قبول کردم.» آن زمان او از فیلم و فیلم‌سازی نا امید بود. این نقش برای او شانس داشتن زمانی لذت بخش را فراهم کرد. او در این باره گفته‌است: «کار با کالسکه کروکی عشق من به بازیگری را دوباره جوان کرد.»

تهیه کننده، اسکات رودین، زمانی عنوان کرد:"در واقع جانی در تمام فیلم‌هایش دارد تیم برتون را بازی می‌کند." اگرچه برتون این گفته را رد کرد ولی جانی با آن موافق بود. بنا بر نظر جانی، ادوارد دست‌قیچی نماینده برتون است و ناتوانی او در برقراری رابطه اجتماعی به عنوان یک نوجوان را نشان می‌دهد.اد وود بازتابی از رابطه برتون با وینسنت پرایس(بسیار شبیه به اد وود) است.

کار بعدی جانی با تیم برتون فیلم سوار بی سر (۱۹۹۹) بود که در آن ایچابد کرن, نقش مقابل کریستینا ریچی را ایفا کرد. سوار بی سر نشان دهنده مبارزه تیم برتون با سیستم استودیو هالیوود بود. جانی برای این نقش از آنجلا لنسبری, رادی مک دوال و بیسیل راتبون الهام گرفته بود. او گفته‌است: «من همیشه ایچابد را شخصیتی حساس و شکننده که شاید کمی بیش از حد در تماس با شخصیت زنانه درونی خود است, مثل دختربچه‌ای که ترسیده، تصور می‌کردم»

جانی دیگر با تیم برتون همکاری نکرد تا اینکه سال ۲۰۰۵ در پنجمین همکاری خود و برتون، در فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی و با نقش ویلی ونکا ظاهر شد. او مدل مو این شخصیت را از «آن وینتور» الگو برداری کرد. فیلم فروش موفقیت آمیزی داشت و نقدهای مثبتی بر آن شد.[۳۲][۳۳] جین وایلدر که نقش ویلی ونکا را در نسخه پیشین فیلم، محصول ۱۹۷۱، به تصویر کشیده بود، نسخه جدید فیلم را مورد انتقادی تند قرار داد. به دنبال اکران چارلی و کارخانه شکلات سازی در جولای،عروس مرده(همکاری دیگر برتون و جانی) نیز در سپتامبر همان سال روی پرده سینما رفت. جانی در این انیمیشن صداپیشه شخصیت ویکتور ون دورت بود.

او سپس به خاطر بازی در فیلم سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت (۲۰۰۷) برنده دومین جایزه بزرگ خود یعنی جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم موزیکال یا کمدی و برای سومین بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در سال ۲۰۰۰ ابتدا تیم برتون یک اجرای ضبط شده موسیقی فیلم که مربوط به سال ۱۹۷۹ می‌شد را به او داد. اگرچه جانی به ژانر موزیکال علاقه نداشت اما کم کم نسبت به داستان فیلم علاقه مند شد. او گفته‌است که برای این نقش از پیتر لری در فیلم عشق دیوانه (۱۹۳۵) الهام گرفته‌است. جانی آوازهای این شخصیت را در زمان فیلم برداری دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان تمرین می‌کرد.با اینکه او در گروه‌های موسیقی فعالیت کرده بود اما در ابتدا مطمئن نبود که بتواند اشعار استفن ساندهیم را اجرا کند. او نسخه‌های نمایشی را ضبط و با بروس ویتکین تمرین می‌کرد تا بتواند آوازهایش را بدون یک مربی آواز حرفه‌ای به درستی شکل دهد. کریس نشاویتی در نقدش در مجله تفریحات هفتگی به این فیلم نمره A منفی داده‌است و بیان کرد: بالا و پایینی صدای دپ هنگام آواز خواندن باعث تحیر می‌شود و با خودت فکر می‌کنی که او دیگر چه مهارت‌هایی دارد که نشان نداده‌ است. دیدن دپ در نقش آرایشگری که با تیغ کار می‌کند تو را یاد ۱۸ سال پیش می‌اندازد که ادوارد دست قیچی به سرعت درختان را به شکل‌های مختلف در می‌آورد. و اگر تیم برتون و جانی دپ با هم آشنا نمی‌شدند ما همه این زیبایی‌های عجیب را از دست می‌دادیم.

همکاری بعدی جانی با تیم برتون فیلم آلیس در سرزمین عجایب (۲۰۱۰) بود که در آن نقش کلاهدوز دیوانه را به همراه هلنا بونهام کارتر, آن هاتاوی و آلن ریکمن ایفا کرد. جانی درباره این نقش گفته‌است:«کلاهدوز دیوانه شخصیت جذابی است. او دیوانه و غیر قابل پیش بینی است. بازی در نقش کلاهدوز دیوانه و جان بخشیدن به تخیل تیم مثل رویایی بود که به واقعیت پیوست. »

جانی در مورد تیم برتون گفته‌است:«او برادر و دوست من است. او بی نظیر و شجاع است. او کسی است که من به خاطرش تا آخر دنیا می‌روم و به خوبی می‌دانم که او هم همین کار را برای من خواهد کرد.» جانی با تیم برتون دوستی بسیار نزدیکی دارد و پدرخواندگی فرزندان او را بر عهده گرفته‌است.
HeartHeart
[تصویر: chopogh.com349_0_84634.jpg]
[تصویر: 0221545400.jpg]
[تصویر: depp-02.jpg]
[تصویر: 1.jpg]

HeartHeart
مرسی ترانه جون
بهترین عکساشو که داشتی گذاشتیا
ایول خوب بود گلم
لینک مرجع