تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: انجمن سرطاني‌ها
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
انجمن سرطاني‌هاي دوازده قدمي ايران يكي از انجمن‌هاي بخصوصي است كه متاسفانه با داشتن بيماران مغرور و منكر و بسيار حساس بداخلاق و اخمو كه از اين لحاظ با خيلي از انجمن‌هاي دوازده قدمي ديگر فرق و تفاوت دارند، تنها فرق در اين است كه بيمار سرطاني پس از كلي خرج كردن و تحت درمان مراجع پزشكي و درماني بودن، متوجه مي‌شوند كه ديگر فرصتي براي زنده ماندن ندارند، همين مسئله باعث شده است كه سقف توقع و انتظارات بيماران سرطاني خيلي بالاتر از بقيه‌ي بيماران وابستگي و هم‌وابستگي و اعتيادها و حتي تالاسمي قرار بگيرد، بعضي از پزشكان معتقدند كه دانستن اين‌كه فرد سرطان دارد، باعث مرگ زودرس در بين بيماران مي‌شود، براي همين اين پزشكان محترم تشخيص دادند كه خود بيماران تاجايي كه ممكن است از بيماري خودشان مطلع نشوند، زيرا با دانستن اين واقعيت روحيه‌ي خود را كاملاً مي‌بازند، بعضي ديگر در همان ويزيت اوّل به بيماران مي‌گويند كه شما سرطان داريد و بهتر است، به همراه درمان از خداوند كمك بگيريد و بابت بيماري خودتان دعاي شفا و درمان كنيد!
هرگاه بتوانیم از نیروی تخیل به همان اندازه استفاده کنیم که از نیروی بصری استفاده می کنیم هر کاری انجام پذیر است
سلام. البته من تازه وارد هستم و امیدوارم وسط حرف بزرگترها نپریده باشم فقط به نظرم لحن این نوشته مقداری عجیب و حاوی قضاوت اومد. درسته که این انجمن از قرار معلوم جای متخصصین نیست اما بهتر نیست زمانی که در جایگاه تأثیرگذاری قرار می گیریم مقداری بیشتر متوجه آسیب پذیری دیگران باشیم؟
نکته دیگر این که آیا ممکنه انجمن مشابهی رو در آمریکا (ترجیحاً در ایالت تگزاس) به من معرفی کنید یا آدرس یکی از انجمن های بیماران مبتلا به سرطان که برنامه 12 گامی رو اجرا می کنن برای کسب اطلاعات بیشتر در اختیار من قرار بدین؟ ممنون میشم.
سلام .من تازه با این انجمن اشنا شدم .12 ساله که با بیماری سرطان خون می جنگم و به لطف خدای مهربان بهترم .توی این 12 سال چیزهایی یاد گرفتم که توی هیچ کتاب و دانشگاهی یاد نمی گرفتم .پروردگار عالم را به خاطر لطف و محبتی که به من داشته سپاسگذارم.
عوامل تحریک کننده بروز سرطان


سرطان بیماری است که با رشد سلول های غیر طبیعی ، به روش های مختلفی به بدن آسیب می رسانند. بیش از 100 نوع سرطان وجود دارد، مانند سرطان پوست، ریه، پانکراس، روده بزرگ، لنفوم و … . هر سرطان دارای مجموعه متفاوتی از علائم است.
بر اساس گزارشات انجمن سرطان آمریکا، سرطان دومین علت شایع مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا و حتی در هر ایالت به شمار می رود. در سال های 1999 تا 2011 ، ابتلا به بیماری سرطان منجر به مرگ حدود 575000 نفر در آمریکا گشته است و هر ساله بیش از 1.5 میلیون موارد جدیدگزارش می شود.
به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، انتظار می رود طی 15 تا 20 سال آینده، کشف نمونه های جدیدی از سرطان تا 70% افزایش یابد.
از عواملی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
افزایش سن
سیگار کشیدن بیش از اندازه
در معرض دود سیگار قرار گرفتن
مصرف بیش از اندازه الکل
در معرض آفتاب شدید قرار گرفتن
چاقی
در معرض مواد شیمیایی مضر قرار گرفتن
ژنتیک

اگرچه نمی توان عوامل تحریک کننده بروز سرطان نظیر ژنتیک و برخی از عوامل زیست محیطی را کنترل کرد اما می توان با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و شیوه زندگی سالم، خطر ابتلا به آن را کاهش داد.

منبع : ایده شات
لینک مرجع