تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: 4)سوال چهار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
4-) آيا تمام مسائل شهواني يا چيزهاي ديگري كه مرا تحريك مي كنند و تحت كنترل خودم هست را بدور انداخته ام؟ (تلفنها، ارتباطها، تصاوير و فيلمها، ماهواره، اينترنت، و ..)

لطفا پاسخهاي خود را در اينجا بنويسيد. مفيد و آنچه خود احساس ميكنيد، نه آنچه ديگران ميگويند.

اين پاسخ فقط نقطه نظر شخصي است كه توسط دوست بهبودی و اعضاي گروه قدم بيان شده و جهت مثال براي تفهيم پرسش نوشته ميشود

معمولا امكان ترك كامل همه ي زمينه هاي شهوت كه در زندگي گذشته من بوده، نيست. خيلي از مكانها، افراد، اشياؤ، تصاوير، خاطره ها، حتي كلامها و بوها همچنان در زندگي و يا ذهن من وجود دارند و تنها كاري كه از عهده ي من بر مي آيد اين است كه پس از ترك همه ي عواملي كه تحت كنترل خودم هستند، سعي در انتقال حواسم، از زمينه هايي كه مرا دوباره به سمت بيماري ام ميكشاند، كنم. اين انتقال حواس توسط دوستان بهبودي و شنيدن مشاركتها و تماس تلفني با آنها، خواندن نشريات و بخصوص دعا و نيايش به درگاه خدايي كه درك ميكنم ممكن ميشود. مخصوصا ارتباط عميق با راهنما و كليه ي ابزارهاي SA به ما كمك ميكند كه توجه و حواس خود را معطوف برنامه ي بهبودي و مسير پاكي كنيم.
باقي گذاشتن هر مسئله ي شهواني در زندگي امروزم مساوي است با باقي گذاشتن پلي به سوي نابودي. اين يك اخطار جدي براي ما معتادان . است. ما تجربه كرديم كه ترك ظاهري همه ي مسائل شهواني كه گاهي براي عموم مردم بودن و نبودنش فرقي ندارد و چيزي عادي قلمداد ميشود، براي ما حكم هواي تازه براي نفس كشيدن را دارد. در آينده هايي كه زمانش مشخص نيست و بستگي به كسب بهبودي من دارد، مسلما آلرژي و حساسيت من به بعضي از اين چيزها برداشته ميشود و ميتوانم بصورت صحيح از آنها استفاده كنم. فراموش نكنيم كه بعضي از آنها نه همه ي آنها.
دور نيانداختن و ترك نكردن مسائل شهواني = باقي گذاشتن پل يا پلها. و اين نيز = لغزش – مرگ روحاني – و از دست دادن فرصت بهبودي شايد براي هميشه.
هم انداختم هم نه.
بله اما از ذهنم بیرون نرفتن
بله من همه این تحریکات و کنار گذاشتم و برای بهبودی و پاکی ام تلاش می کنم
اینروزها مرتبن دارم روی این مسایل کار میکنم و جالب اینجاست که از وقتی خودم رو عضوی از اس ای دونستم مهارتم بیشتر شده و تقریبن دیگه دنبال چیزهایی که ش ه و ت رو تحریک میکنن نمیرم .
توجه :
فقط راهنما ندارم . آیا کسی اینجا تمایل داره راهنمام بشه ؟ اگه کسی این حس قشنگ رو داشت اینجا یا جای دیگه برام پیام بذاره .
مرسی راهنما !
خير . همه آنها را كنار نگذاشته ام ؛ يا اينكه نميخواهم كنار بگذارم . بالاخره خيلى از آنها جزء زندگى منه
اما فقط از خدا ميخوام كه در استفاده از آن ها زياده روى نكنم و جوانب كار را در نظر بگيرم
سعی کردم از اون چیزهایی که فکر روح وروان منو وجسم منو تحریک میکنه دور شوم تا بهبود یابم
از خداوند درخواست تمایل می کنم. من تمایلم کمه برام دعا کنید.
نه فيلماي امريكاييدو ننداختم هنوذ--- امير
من تمام حساسیتهامو برای راهنمام گفتم وایشون واسه من پرهیز گذاشتن یعنی همین دوربودن از تمام مسائلی که محرک وسوسه هستن برای من.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع