تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال 18 قدم یک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
- آیا می پذیرم که اعتیاد یک بیماری است ؟
قبلا معتاد را مقصر میدانستم . اوایل من پذیرش اینکه اعتیاد یک بیماریست و اینکه این بیماری اوست که عمل میکند ..نه..خود او برایم قابل قبول نبود . من با آگاهی که در جلسات بدست آوردم سعی میکنم و می پذیرم که اعتیاد یک بیماریست ممانند بیماری دیابت . و من مسئول و باعث آن نیستم . نمیتوانم کنترل یا درمان کنم . فقط میتوانم او را بعنوان بیمار بپذیرم . من می توانم شخصیت و انسان بودنش را از بیماری جدا کنم . پذیرش معتادم بعنوان یک بیمار به روند بهبودیم زندگیم. و هر دوی ما کمک میکند .اگر روی بهبودیم کار کنم و از خودم مراقبت کنم آگاهیم را بالا ببرم دعا کنم ...معجزه پاکی و بهبودی بیمارم اتفاق می افتد .باید وقت اش برسد .
و معجزه دیگری که اتفاق افتاده اینست که من در کنار بیمارم قرار گرفته ام ..نه...رو به رویش .و در حال حاضر از آرامش برخوردارم. خداوند را سپاسگزارم

ا
من قبلا به این موضوع اعتقاد نداشتم ولی الان از زمانی که یا برنامه آشنا شدم فهمیدم که اعتیاد یک بیماری است که هر زمان امکان عود ان وجود دارد اعتیاد را نمیتونیم از بین ببریم فقط میتونیم با رفتن به کلاسها و برنامها کنترلش کنیم وبه این نتیجه هم رسیدم که باید زمان بهبودی بیمار من فرا برسد تا در مسیر بهبودی قرار بگیرد
البته اعتیاد یک بیماری است زمانی که این بیماری را نمیشناختم توقعاتم از بیمارم بالا بود ورفتارهایش برایم غیر قابل تحمل بود حال میدانم که اعتیاد یک بیماری فکری وجسمی است که بیمارم روتحت کنترل داره الان که رفتارهاش روبه حساب بیماری اعتاد میگذارم هم خودم وهم او احساس ارامش وبهتری داریم واین ارامش به فرزندمان هم منتقل شده وازبابت اینکه وارد این جلسات شدم از خداوندکمال تشکر رودارم
اوایل خیلی پذیرش این که اعتیاد بیماریست برام سخت بود همش با خودم میگفتم بیماری دست خود ادم نیست ولی یه فرد معتاد خودش این راه رو انتخاب کرده ومیتونه که مصرف نکنه ولی خوب وقتی به جلسات رفتم وبا راهنمام در میون گذاشتم متوجه شدم که شخصی هم که دنبال مصرف مواد میره به نوعی بیماره ،جسمش نه بلکه روحش هست که بیماره
بله یک بیماری که فقط درمانش خداست
قبلا نه اما با آشنا شدن با نارانان معتقد شدم
بله ميدونم چون همسرم اطلاعات زيادي درمورد بيماري اعتياد بهم داده
قبل از این که وارد نارانان بشوم پذیزش این که اعتیاد یک بیماری است را نداشتم وفکر میکردم که یک مصرف کننده یک ادم بی فکر و...... است که فقط فکر خودش است وفکر اعضای خانواده نیست ولی حالا میفهمم که اعتیاد یک بیماری هست که من باعث اونیستم ومن نمی توانم درمانش کنم وباکنترل کردنم حال او را بد ترمیکنم وحالا سعی میکنم تا همیشه درکنار اوباشم ودعاش کنم
درحدحرف وشنيده هاولى فلباهنوزباورندارم غصه دارم دلشكستم اميدوارم خداوند فدرت فهمشو بهم بده
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع