تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: سوال دهم - سنت دهم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دهم - آیا تابحال این برداشت را داشته ام که الانان عقیده ای درمورد موضوعی دارد ؟
دقیقا الانان هیچ عقیده ای درمورد موضوعات خارجی ندارد و به همین دلیل درشرایط مختلف مامی توانیم درانجمن و یا مکانهای کمک به معتادین وغیره شرکت داشته باشیم ولی باید بخاطربسپاریم که هرگز نباید نام الانان به بحث های اجتماعی کشیده شود .
در گروه من گاهی اوقات اعضاء عقیده های خود را به جلسات میاورند،اما بر اساس سنت 10 ما در جلسات در مورد احساسات خود حرف میزنیم ،نه نوع مصرف مواد.و گاهی اوقات از مذهبی خاص و یا مسایل اجتماعی حرف زده میشود که این خلاف این سنت است.
(۲۸-۴-۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ عصر)sabor نوشته شده توسط: [ -> ]دهم - آیا تابحال این برداشت را داشته ام که الانان عقیده ای درمورد موضوعی دارد ؟

گاهي اين توهم و برداشت بسراغمان مي آيد : كه چون توانستيم براي يافتن آرامش و حل مشكلاتمان در زندگي با يك معتاد راه حلي پيدا كنيم پس براي مسايل ديگر هم راه حلهايي داريم و شروع به ابراز عقيده كردن در مورد موضوعات و مسائل خارجي ميكنيم ...اگر تمركز ما بر هدف اصلي بر اساس اصول روحتني نهفته در قدمها و سنتها باشد هيچگاه تداخلي با موضوعات خارجي نخواهيم داشت ..
ما ياد ميگيريم كه تا وقتي در مورد مسايل خارجي اظهار نظر نكنيم كسي هم از خارج در مورد نحوه ي عملكرد ما اظهار نظر نميكند . .
انجمن ابدا نميتواند نقل مباحث خارجي باشد و درگير كش و قوسها و اختلافات اجتماعي ديگر شود ، زيرا اين مسائل از تمركز بر هدف اصلي مي كاهد ...
الانان به هيچ عنوان نميتواند در مورد "جو جامعه _ اقتصاد _ سياستهاي مقابله با معتادين و مواد مخدر _ نحوه ي سم زدايي _ داروهاي ترك اعتياد _ نحوه ي عملكرد دولت در برابر معتادين و مواد مخدر _ و مذاهب صحبت كند ...
حتي نميگوييم كه ما كاري با عملكرد و سياستهاي دولت نداريم ، اين خود نوعي ابراز عقيده غير مستقيم است ..

...
خیر الانان هیچ رابطه ای با مسائل خارجی ندارد و هدف اصلی آن کمک به خانواده های معتادین میباشد.
لینک مرجع