تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان

نسخه کامل: NA چیست؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
این سنت طرز کار انچمن ما را تعریف می‌کند. ما قبل از هر چيز بايد بفهميم كه NA چيست؟ معتادان‌گمنام، از معتادانى تشكيل شده است كه مايل به قطع مصرف هستند و بدين منظور گردهم آمده‌اند. جلسات ما، گردهما‌ي هايى هستند كه اعضاء به منظور پاك ماندن و رسانيدن پيام بهبودى در آن شركت مى‌كنند. قدم‌ها وسنت‌هاى ما با نظم خاصّى تدوين و شماره‌گذارى شده‌ و بدون ترتيب و دليل نيستند. آن ها سازماندهى شده‌اند امّا اين سازماندهى با آن چه كه در سنت نهم مورد نظراست، تفاوت دارد.
همانطور که توی نشریات انجمن عنوان شده یک انجمن غیرانتفاعیه که طبق 12قدم و12سنت و 12مفاهیم بنا شده و عمل میکنه ولی چیزی که باعث شده یکی از خوشنام ترین انجمن های سرتاسر جهان بشه تفاوتیه که با دیگر انجمن ها ومراکز مرتبط داره ؛ تازه با انجمن آشنا شده بودم وقتی وارد جلسه شدم چند نکته باعث شد بعنوان کسی که دنبال راهکار می گرده موندگار بشم : اول اینکه کسانی که میخواستند کمکم کنند معتاد بودن ؛ از من پولی نخواستن ؛ کسی حکومت نمیکرد؛در عین سادگی جلسه را اداره میکردن ؛منظم بودن[/colna جایی هست که من در بیرون نتوانستم و بواسطه ما شدم توانستم از اعتیاد فعال و مزمن خود رهایی یابم و بواسطه یکسری اصول روحانی ولی در عین حال ساده توانستم بیماری اعتیادخود را متوقف و بر روی بهبودی خود تمرکز کنم و انجمن ما فقط هدف اصلی و پیام اصلی آن رهایی از اعتیاد فعال میباشد.
هنوز هم به طور کامل و دقیق وقتی مینشینم و با خود خلوت میکنم وبه این فکر میکنم که من چطور از وسوسه و اجبار در مصرف و خیلی از عاجزیها و از خیلی خود محوریها و از خیلی مشورت نکردنها و از خیلی نواقص و کمبودهای شخصیتی رها شده ام باورم نمیشود و فقط این را میدانم تنها جایی که من توانستم از آن برای رهایی خیلی از آنها استفاده کنم NA بوده است و حالا انجمن معتادان گمنام جایی است که من از بد نامی در جامعه و خانواده به خوشنامی برسم .
or][color=#006400]
اعضای انجمن معتادان گمنام چه کسانی هستند؟
هر کس که بخواهد مصرف مواد مخدر را قطع کند، می تواند عضوی از انجمن معتادان گمنام باشد.عضویت، محدود به مصرف ماده خاصی نیست.
کسانی که احساس می کنند با مواد مخدر که البته شامل الکل هم می شوند، مشکل دارند، می توانند به جمع ما بپیوندند.
تمرکز بهبودی در NA روی مشکل اعتیاد است نه یک ماده خاص.

در معتادان گمنام (NA ):
هيچ شرط و شروطی وجود ندارد .
ما به هيچ سازمانی وابسته نيستيم .
حق عضويتی نداريم و با هيچ سازمان سياسی، مذهبی و يا انتظامی ارتباطی نداريم و هرگز تحت نظر نبوده و نيستيم .
هر كس كه مايل باشد بدون در نظر گرفتن سن، مذهب، نژاد و .ت می تواند به ما بپيوندد .
لینک مرجع