تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forumdisplay.php?fid=78)
+---- موضوع: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی (/showthread.php?tid=1157)

به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - اسماعیل - ۲-۱۱-۱۳۸۹ ۰۶:۲۲ عصر

· 14 آیا هرگز چیزی را باور داشته ام ، بدون اینکه برای اثبات آن چیز دلیل و مدرک مشهودی وجود داشته باشد؟ آن چگونه مدرکی بود؟

نداشته ام حتی مواقعی هم که مدرک و دلیل وجود دارد باز هم دو دل هستم بهترین دلیل و مدرک برای من تحربه خودم است . مواقعی که من به دنبال دلیل و مدرک دانشی میروم بعد از مددتی دوبار بر میگردم سر جای اولم .
پس من به باور دیگران کاری ندارم اگر هم دلیلی برای اثبات چیزی به من بگویند جهت برسی و تجربه به روشن بینی در یچه افکارم را باز می کنم

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - haniii - ۳۰-۱-۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ عصر

آري
عدد13 را بدون دليل , به نحس بودن باور داشتم
در روزهاي عزاداري تخمه شكاندن را بدون مدرك زشت مي دانستم چرا كه باورديگران ومخصوصامنبع قدرتمندي مثل خانواده باورم را شكل ميدادند
وچندچيزديگر كه گفتنش گزافه گويي ست

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - نادر - ۱۶-۲-۱۳۹۱ ۰۸:۳۷ عصر

ایمانی که بدون شناخت واگاهی وتجربه وبدون الگوهای مناسب اعتقادی شکل گیرد ایمان مفید وموثر و کار امد نیست...مثل.......مشروب مال مرده.>>>>>>>>>>>یه دود به جایی بر نمیخوره.>>>>>>>>>>>>>>>الگوهای ما در روند ایمان اوری گذشته مان عمدتآ به اعتقاداتشان عمل نمی کردند.

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - saleh - ۲۹-۴-۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ عصر

با توجه بمعنای کلمه باور نظر من این است که هر موضوع و رویدادی برای من بصورت باور در می آید(چه مثبت وچه منفی)که اثر آن بر روی زندگی من ملموس باشد.مثلا من اعتقاد دارم که اگر با احترام با افراد برخورد کنم خودم مورد احترام قرار می گیرم،این موضوع دیگر نیاز به دلیل ومدرک ندارد ویک اصل پذیرفته شده است.
زمانی که من درگیر گرفتاری های بیماریم بودم مخصوصا در اواخر تخریبم این موضوع برایم بصورت باور درآمده بود که من دیگر قادربه مقابله با این بلای خانمان سوز نیستم چرا چون اثرات مخرب آن را با تمام وجود در زندگیم احساس میکردم،گریه میکردم،دعا میکردم ودرخواست که بهر شگلی شده ازاین مهلکه رهائی پیدا کنم.وقتی باانجمن آشنا شدم این باورمن که باوری منفی ومخرب بود شکسته شد وبرای من انجمن ورها شدگان از دام مواد مخدر بصورت باور در آمد وبعد از آن دعا بود که باور دوم مرا شکل داد واثرات هر دو آنها در زندگی تازه من به عینه مشهود است.
زندگی آبتنی کردن در حوضچه(اکنون)است.

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۰۱ عصر

در گذشته من به مواد مخدر و تاثیر ان بر جسم و روح و روانم ایمان داشتم و هر وقت استفاده می کردم می دانستم عوارض خماری بر طرف می شود .
امروز به چیز هایی مثل انرژ گرفتن از جلسات ، قدرت مشارکت در رفتن حال بد و وسوسه ، .....چیز هایی است که به انها ایمان دارم و برایم باور شده که کار می کند .
مشکل از سیم بکسل نیست ماشین یدک کش ایراد دارد و باید به چیزی وصل شد و ایمان داشت که توانایی بالاتری داشته باشد .

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - alicapitan - ۵-۷-۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ صبح

به هر چیزی که ایمان بیاورم در زندگیم تاثیر خواهد گذاشت اگر به چیزی بدون اثبات ان بدون مدرک وشواهد ایمان بیاورم تنها دلیل ان نداشتن سلامت عقل من
است ...مثال . اسفند دود کردن . تخم مرغ شکستن . نفرین کردن

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - mohammad - ۳۰-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۵۸ عصر

دانسته های ما در مقابل چیزهایی که نمی دانیم بسیار اندک است .
خیلی چیزها در عالم وجود دارد که برای اثبات آنها هیچ دلیل و مدرکی وجود ندارد و به مرور زمان دلیل و مدرک برای وجودشان پیدا می شود .پس نادانسته چیزی را رد و یا تایید نمی توان کرد مانند خیلی از چیزها که وجود دارد و ما هم تجربه کرده ایم ولی برای اثباتش دلیل نداریم .ما راهنمایم را می بینم حالم خوب می شود .مشارکت می کنم مشکلم کم رنگ یا بزطرف می شود دعا می کنم نیروی برترم به من کمک می کند و انرژی مثبت می گیرم

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - امیرجوادی - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۳:۵۶ عصر

-بیشتر اوقات که گیر میکردم ویاخطر نزدیکم بودباخداوند معامله میکردم البته فقط میخواستم، بدون هیچ اقدام وعملی واین باعث میشدهمیشه تکیه کنم به یک سری باورهایی که هیچ دلیل ومدرکی برای اثبات اون نداشتم واین باعث میشدچیزهای غیر واقعی وتوهمی رو باور کنم وفقط هدفم رفع نیازهایم باشداما حالا تو این قدم یاد گرفتم اگه بخوام چیزی رو باور کنم این باور کردنم بایدبرمبنای دلیل ومدرک باشه وبرای رسیدن به این باور باید به تجربه های واقعی رجوع کنم تحقیق کنم وبدون دلیل ومدرک وسند نه حرفی بزنم ونه چیزی رو قبول کنم حال باقبول آشفتگیهای حاصل از باورهای گذشته کم کم به سمت باورهایی ازجنس حقیقت که زیربنای آن برمبنای عشق وصداقت وخدمت بناشده باشد حرکت میکنم وبااین باورهای جدیدکه باپشتوانه ای از عجز وتسلیم وفروتنی به همراه دارم درمسیرتغییرورشدمعنوی قرار بگیرم درحال حاضربه na واصول روحانی ایمان آورده ام ودلیل این باورم وجودهزاران معتاد درحال بهبودی است. باورهایی که دربرنامه به آن میرسیم وایمانی که به آن متکی میشویم حاصل تجربیاتی است که کسب کرده ایم:

RE: به این باور رسیدیم سوال 14 قدمهای جهانی - foadsa - ۱۲-۸-۱۳۹۷ ۱۱:۴۹ عصر

خیلی از باور های که من از خانواده به ارث بردم
مثلا اگر چیزیو گم می گردم زنگ می زدم به مادرم می گفتم گره بزن و جالبه که جواب می داد یا قیچی بهم نزن دعوا می شه
و خیلی چیزهای دیگه