تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forum-10.html)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forum-67.html)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forum-78.html)
+---- موضوع: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی (/thread-1166.html)

صفحه ها: 1 2

به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - اسماعیل - ۶-۱۱-۱۳۸۹ ۰۵:۳۸ عصر

چه تجاربی ازدیگر معتادان درحال بهبودی درمورد فرایند به باور رسیدن شنیده ام ؟ آیا هیچ یک از آنها رادر زندگی خود امتحان کرده ام ؟

بله بوده آن چه که امروز من باور دارم شروع آن از معتادان دیگر بوده اما بعد خودم با تمرین و آزمون و خطا به آن رسیده ام مثل کارایی انجمن . قدم . نیروی برتر .....و موارد دیگر .

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ عصر

برای به باور رسیدن می شود به کسانی که در بهبودی از من جلوترند نگاه کنم .
در ابتدا که به جلسه آمدم دوستان هم درد می گفتند برای کسانی که از آنها رنجش دارید دعا کنید ، مشارکت کنید ، قدم کار کنید ، مشورت کنید ، راهنما بگیریر و خیلی کار های دیگر و تجارب روزانه آنها را خیلی کم در زندگی خودم استفاده کردم و تاثیر زیاد و تغییرات بزرگی در زندگیم اتفاق افتاد و امروز دیگر می دانم می شود با استفاده از مشورت تجربه های دردناک را کم کنم .
من به این باور رسیدم که مشکل من بیماری اعتیاد است و نه مواد مخدر

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - alicapitan - ۵-۷-۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ عصر

با ایمان اوردن هر کار غیر ممکنی ممکن خواهد شد چیزی فراتر از یک اتفاق رخ خواهد داد . گاهی میگفتند تحمل کن و بمان همه چیز درست میشود . اگر قبول نداری
خدمت کن . برو اعلام کن یا اینکه اگر زبانی هم شده بگو خدایی است و از او درخواست کمک کن واینکه به طور مرتب در جلسه حضور داشته باشی پاک میمانی و
ایمان اوردم چرا که گوش دادم . هر کدام از ما یک فرایند ایمان اوری هستیم که وقتی برای دیگران توضیح میدهیم درک و فهم ان برایشان مشکل ساز است درست
مانند اوایل ورود خودمان .....

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - babi - ۳۰-۱۰-۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ صبح

من وقتی حضور فیزیکی و صورتهای پر از شور و شعف دیگر معتادان و انرژی که واقعا از آن جمع میگرفتم را میدیدم و مشارکتهایشان که از امید بود مرا ناخودآگاه وارد فرایند باور کرد.

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - حداد - ۲۵-۱۲-۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ عصر

1 مشارکت کردن(درمورد کارهای عقلانی وغیر عقلانی)
2اقرار به ندانستن همه چیز(چه گفتاری چه رفتاری)
3عمل کردن به راهکارهای جدید و دست برداشتن از رفتارهای گذشته
4انجام کارهای سلامت ودوری از خلاف
5سعی در خویشتن پذیری و دوری از ارزشهای کاذب
6باز گذاشتن دریچه فکر وقلب برای دریافت الهامات تازه
وقتی در جلسات و برخورد با دوستان بهبودی قرار گرفتم ورفتارها و گفتارهای اغلب آنها را دیدم کم کم به باور رسیدم../ خداوندا بخاطر آنچه که امروز بمن هدیه نموده ای سپاسگزارم/

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - دوستی - ۲۵-۱۲-۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ عصر

من بادیدن تقیرات دیگران به باور رسیدم زمانی که دیدم در اوج گرفتاری ها از خدا فراموششان نمیشود وخدا هم کمکشان میکنه به این باور رسیدم که من هم میتونم

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - max - ۳-۱-۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ صبح

سلام مکث هستم معتاد

به روند سوالها اگر دقت کنیم..چون در قدم 2 هستيم.. شروع کرديم به روند ايمان اوري و تجربه آن
اين سوالات ميگويد چه کار کنيم تا ايمان آوري ما قوي ترشود؟
چاره ايي نداريم.به غير از اينکه از طريق قدمها. يک راه روحاني و معنوي را در پيش بگيريم..
واز تجربه ديگر معتادان در حال بهبودي استفاده کنيم.
تجربه در ان اي زياد است..اما سوال تجربه در مورد ايمان اوري خواسته.
ما با آن حالتي که وارد ان اي شديم حالت شوک بود.. از روي بدبختي.و.درماندگي .
اصلا به خدا ايمان نداشتيم .که حتي بخواهيم به آن شرک هم داشته باشيم
يکي از مواردي که گفته شد..تظاهر کن يا ماسک بزن..که ايمان داري. به عبارتي ادايش را در بياور
خيلي مسخره بود.. اما همان راهي بود که به مرور مارا به مقصد ميرساند.در عين ناباوري
يا در اوايل قدمها.فرآيند اقرار کردن...که اوايل باور نداشتيم. ما از ديگر معتادان ياد گرفتيم و تمرين کرديم
اين امر باعث شد که آن نيروي لازم از جايي که بايد ميامد..امد .. وخودش رو نشون داد
در اوايل پاکي تجربياتي که راهنما و اعضاي قديمي به ما ميدادند قبول ميکرديم
اما دوستان بايد به خاطر داشته باشيد پاکي که بالا ميره درک هم تعقيير ميکنه..و بايد هر چيزي رو بدون دليل قبول نکرد
البته براي خود من تا به حال نشده که راهنما حرف اشتباه بزنه.. واگر هم چيزي رو ندونه تا مشورت نکنه جواب نميده
ممنونم

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - کارو - ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ عصر

قسمت اول سوال - مهمترین تجارب همدردان در حال بهبودی که در مورد فرایند به باور رسیدن به آنها کمک کرده و به آنها اشاره نموده اند که بشرح ذیل است ؛

صبوری کردن - حرف گوش کردن - صداقت داشتن - قدمها را مرتب کار کردن - جلسات را منظم رفتن - راهنما گرفتن – به برنامه اعتماد کردن - مطالعه نشریات - دعا کردن - خدمت کردن بخود و دیگران - تعادل در مثلث بهبودی - مشورت کردن - و . . .

قسمت دوم سوال - بله ما چون خواهان رسیدن به این باور هستیم ، لذا سعی میکنیم که تجارب بهبودی دیگر معتادان را امتحان کنیم بخصوص در شرایط فعلی کارکردن قدمها از الویتهاست ، هر چند گاهی مسامحه میکنیم و از روی سهل انگاری در رابطه با عمل کردن به این تجارب تنبلی میکنیم ولی چون برنامه ما یک برنامه روزانه است باز خود را در مسیر این تجارب قرار میدهیم .

همانطوریکه دانش ما کم کم ارتقاء پیدا میکند ، بنابراین باورهای ما هم با دانش و آگاهی و شناخت ما عمیق تر میشوند در واقع بخاطر همین است که میگویم ( فرایند باور ) در واقع فرایند یعنی ؛

مجموعه عواملی که برای کامل کردن یک هدف خاص در کنار هم و در یک امتداد قرار میگرند فرایند نامیده میشود .

باورهای ما مثل یک نهال است و ما باید برای آنها شرایطی مناسب را فراهم کنیم تا رشد کنند تا سرانجام ثمر و میوه بدهند

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - vahid25369 - ۹-۳-۱۳۹۳ ۰۸:۰۷ صبح

من وقتی دیدم راهنمای خودم مدتی توی برنامه هست و سیگار گذاشته کنار منم به این باور رسیدم که منم میتونم بدون سیگار زندگی کنم و الان مدتی هست که منم سیگار نمیکشم

RE: به این باور رسیدیم سوال 15قدمهای جهانی - arman.. - ۹-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۰۲ صبح

خب ارمانم يک هم درد.باور ما از عقايد ما بر گرفته ميشود.به عنوان مثال من وقتي به انجمن اومدم هيچ باوري براي تو ترک باقي موندنو نداشتم ولي وقتي ادامه دادم و جلسات رو بيشتر حمايت کردنم عقيده من عوض شد چون ديدم که ميشه انگار و قتي اعلام پاکي دوستان مصرفممو ديدم بيشتر باورم شد تا جاي که اعتمادمو جلب کرد و تسليم شدم عقيده من تبديل به بارورشد وباورم تبديل به اعتمادواعتمادم تبديل به ايمان تو ي قدم سوم به ايمان رسيدم که يک نيروي برتر ميتواند سلامت عقل را به من بر گرداند.به باور رسيدن يک باره اتفاق نميوفته بلکه ي فراينده.