تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forum-10.html)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forum-67.html)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forum-78.html)
+---- موضوع: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی (/thread-1167.html)

به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - اسماعیل - ۶-۱۱-۱۳۸۹ ۰۶:۱۵ عصر

16چه چیزهای را باور دارم ؟
بهترین باور من این است که بدون مواد می شود بهتر زندگی کرد .و بعد باورهایی با درصد های مختلف مثل توانایی های خودم .نیروی برتر . بدون کنترول زندگی قشنگتر است . فروتنی . آرامش هم امکان دارد . و.......

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۰۶ عصر

من باور و ایمان دارم که بیماری اعتیاد دارم باور دارم که عاجزم ، باور دارم که با صبر و حوصله همه چیز تغییر می کند ، خودم را باور دارم و نیازی به زدن ماسک ندارم و می توانم با وجود بیماری اعتیاد به زندگی روحانی ادامه دهم ، من باور دارم از چیزی که اکنون هستم راضی هستم ، من به مصرف نکردن مواد مخدر باور دارم و ایمان دارم که با بار اول مصرف هر چیزی که مرا از تعادل خارج کند مشکل دارم .من باور دارم که نیروی برتری همیشه مراقب و مواظب من است .

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - alicapitan - ۵-۷-۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ عصر

ایمان به یک نیروی برتری که هر چقدر قلب من وسعت پیداکند او وسعت پیدا خواهد کرد نه اینکه او وسعت ندارد من حجم کوچکی دارم .
ایمان به قدرت وانرزی که برای من نا محدود است .
ایمان به برگشت به مرور سلامت عقل به من .
ایمان به اصول برنامه NA.
ایمان دارم که من همیشه همه چیز را نمیدانم حتی در مورد بهبودی و ایمان به مشورت کردن .
ایمان به اینکه من دارای یک بیماری هستم کشنده لاعلاج و پیشرونده که کنترلی هم ندارد .....

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - babi - ۳۰-۱۰-۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ صبح

امروزه بیماری اعتیاد را باور دارم .عدم سلامت عقل در بسیاری از جنبه های بیماریم موج میزند اما باور دارم همه چیز در یک فرایند بلند مدت عالی خواهد شد به یک چیزی خاص درون خودم که به خیر و نیکی منتهی می شود باور دارم.

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - mahdi.9666 - ۸-۲-۱۳۹۳ ۰۹:۰۷ صبح

باور برای من نتیجه عملکرد است.که به این نتیجه میرسم میتوانم غیر از خودم کسی یا چیزی یا اصولی را باور کنم در برنامه باید باورهای قدیمی را که مرا به اینجا کشید را دور بریزم وباورهای جدید جایگزین کنم تا زندگیم تعقیر کند
ایمان داشتن به باورها سر نوشت زندگی مرا رقم میزند هر چیزی را که با ایمان باور داشته باشم در زندگیم اتفاق می افتد
به چه چیزهای باور دارم جلسات رهنمودهای راهنمایم باور دارم کله من خراب است و به درد من نمیخورد اعضای قدیمی باور من هستند نتیجه کارکرد قدمها را در زندگی باور دارم حضور خداوند را در زندگیم باور دارم
به خواست خداوند که بهترین است باور دارم حال اگر خلاف میل من باشد.....

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - کارو - ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۳۰ عصر

آنچه را که ما امروز عمیقاً به آن باور داریم در کل این است که این برنامه تا این مقطع برای ما کارآیی داشته ، یعنی تا این لحظه نه تنها مواد مصرف نکرده ایم بلکه رفتارهایمان نیز به اندازه شناخت از بیماریمان از ناهنجار به هنجار تبدیل شده است ، آنچه را که ما باور داریم این است که ، بیماریم و نیاز به کمک داریم ، از نداشتن سلامت عقل همیشه در رنجیم ، و باور داریم که با کمک نیروی برتر میتوانیم به سلامت عقل برسیم و هرچند بیماری ما ناعلاج است ، اما ما با فعال کردن بهبودی میتوانیم آنرا متوقف کنیم و همچنین باور داریم که به تنهایی نمتوانیم بیماری خود را متوقف و یا بر آن پیروز شویم و باید دست در دست هم داشته باشیم . و اعتماد به نیروی برتر و مشورت کردن را در امور و سرلوحه زندگی خود قرار بدهیم .

یکی از نشانه های برگشت سلامت عقل در ما ، قبل از تصمیم و اقدام به هرکاری مشورت کردن با اهل همان فن است

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - امیرجوادی - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۴:۰۰ عصر

--باوردارم که نیروی برترم همیشه وهمه جا مراقب منه وبمن کمک میکنه که مثل یک انسان زندگی کنم بدون خسارت زدن وخسارت خوردن واینکه بدون میل واشتیاق به مصرف موادمخدرهم میتوان خوب زندگی کرد واینکه بامصرف هرچیز خارجی که منو ازحالت طبیعی خارج کنه مشکل دارم وبه تنهایی محکوم به فناهستم به دست از تنبلی برداشتن واقدام وعمل داشتن وباوربه اصول روحانی نهفته در12قدم واینکه اگراین اصول رو رعایت کنم به اون روحانیتی که برنامه میگه میرسم واینکه درکارهایم باید مشورت کرده وبرنامه ریزی داشته باشم صادقانه خدمت کنم فروتن بودن وصبوری کردن به زندگی فقط برای امروز به روند ایمان آوری وبرگشت سلامت عقلم واینکه دنبال کنترل قضاوت وسرزنش دیگران نباشم به رعایت قوانین واصول جامعه انجام کارهای خیروعام المنفعه به دعا ومراقبه رعایت و احترام راهنما وگمنامی درجامعه واینکه بااصول روحانی و12قدم و12سنت نمیشودشوخی کرد واینکه امنیت جلسات ودوستان همدردم راباید حفظ کنم ودرآخر من هیچگونه بهانه ای برای مصرف مجدد موادمخدرندارم:

RE: به این باور رسیدیم سوال 16قدمهای جهانی - foadsa - ۱۳-۸-۱۳۹۷ ۱۲:۵۰ صبح

خب من خیلی جیز ها باور دارم
تازه ترین باورم اینه که من با قدم کار کردن به همه چی خوا هم رسید