تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forumdisplay.php?fid=78)
+---- موضوع: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی (/showthread.php?tid=1195)

نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - اسماعیل - ۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۴:۵۸ عصر

20· آیا یک نیروی برتر از خودم می تواند به من کمک کند تا پاک بمانم؟ چگونه ؟
بله جلسه انجمن راهنما به من کمک کرده اند که امروز 7سال 9 ماه 16 روز است که از مواد مخدر پاک هستم . و کائنات به من کمک کرده که زندگی خوبی داشته باشم .

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ عصر

بله . کسی که مرا به درک و آگاهی می رساند همان نیروی برتر است .
و من از طریق جلسات ، راهنما، مشارکت ، رعایت اصول روحانی که همگی کمک کرده اند تا امروز پاک بمانم و هیچگونه وسوسه ای نتواند مرا با خود ببرد.

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - alicapitan - ۸-۷-۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ عصر

همینطور که تا به امروز اتفاق افتاده نه تنها کمک کرد که پاک بمانم بلکه کمک کرد تا در مسیر بهبودی باشم با حضور مرتب در جلسات پیام او را میشنوم از طریق
انسانها از طریق دیدن و شنیدن . این نیروی برتر میتونه راهنما باشه . کار کرد این قدمها باشه و خیلی چیزهای دیگر به شرطی که من اجازه بدهم که او فعالیت
کند باورهای غلط خود را تغیر دهم با کمک راهنما با روشن بینی به دنبال راه دیگری باشم . نیرویی که توان مقابله کردن با نیروی مخرب درون من را داشته باشد
و از او قدرتمند تر باشد و تنها با قدرت او و تمایل من است که این کار امکان پذیر میباشد چون تمام راه هایی راکه فکر میکردم به من کمک میکند را تجربه کردم و
با شکست مواجه شدم ...

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - babi - ۴-۱۱-۱۳۹۲ ۰۳:۴۳ عصر

(۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۴:۵۸ عصر)اسماعیل نوشته شده توسط:  20· آیا یک نیروی برتر از خودم می تواند به من کمک کند تا پاک بمانم؟ چگونه ؟
بله جلسه انجمن راهنما به من کمک کرده اند که امروز 7سال 9 ماه 16 روز است که از مواد مخدر پاک هستم . و کائنات به من کمک کرده که زندگی خوبی داشته باشم .
من از صمیم قلب بهت تبریک میگم خوشم اومد بعد این مدت پاکی تجربه ساده ای بابت سوال میدی.[/color][/size]

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - کارو - ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۵۴ عصر

بله این نیروی برتر مادامیکه ما در شرایط تمایل باشیم به ما کمک میکند ، ما در گذشته بجای رسیده بودیم که محالترین چیز دنیا را پاکی میدانستیم ، در واقع ما بجای رسیده بودیم که دیگر پاک شدن خود را فقط یک افسانه میپنداشتیم ، هرچند آموزه های انجمن را در پاکی خود موثر میدانیم اما در ته دل خود احساس میکنیم ، چیزی ، یا کسی ، یا نیروی ما را در این راه حمایت میکند که ما با کمک آن توانسته ایم پاک بمانیم ، که ما به آن نیروی برتر میگویم . بنابراین ما موقعی میتوانیم از این کمک بهره مند باشیم که تمایلمان درونی باشد و لذا بخاطر همین است که در سنت سوم میگوید تنها لازمه عضویت در این انجمن تمایل به پاکی است ، برای اینکه وقتی ما با تمایل درونی بهم ملحق میشویم در اثر این اتفاق و این اتحاد کاملاً کمک های نیروی برتر را احساس و مشاهده میکنیم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - mohammad - ۶-۲-۱۳۹۴ ۱۲:۰۲ صبح

امر تسلیم به اصول باعث می شود که پاک بمانم .نیروی برتر مانند راهنما می ماند که راهکار می دهد .وقتی خواست خدا را انجام دهم پاک می مانیم . هم سلامت عقل به ما باز می گردد .
بله می تواند ومی خواهد که من پاک بمانم به شرط آنکه از نیروی ها برتر ی که سر راه من قرار داده به درستی استفاده کنم دست از خود محوری بردارم عاجز عمل کنم تسلیم باشم روشن بینی و صداقت و تمایل راهمیشه همراه خود داشته باشم اصل خدمت را فراموش نکنم و به یاد داشته باشم که هرگز نمی دانم و نمی توانم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - امیرجوادی - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ عصر

-نیروی برترمن نیرویی است که قدرتش رو خودم حس کنم ونشونه هاشو ببینم شاید نتونم تعریف خاصی براش پیداکنم اما با تمام وجودم میدونم ازمن و مرضم قویتره وزمانیکه تمایل داشته باشم هرکجا که باشم کمک هاشو دریافت میکنم همیشه وهمه جا بامنه ودر دسترس منه ومن وجودشو کاملاحس میکنم خصوصا زمانیکه تنها ودرمانده میشم البته اسمش برام زیادمهم نیست مهم اینه که کمک کرده من تا این لحظه پاک بمونم از خداوند گرفته تاراهنما جلسه کارکرد12قدم یک دوست بهبودی واصول نهفته درقدمها میتونن درپاک موندن بمن کمک کنن از طریق عدم اعتمادبه افکارمنحرف خودم باز نگه داشتن دریچه افکارم برای گرفتن فکرصحیح ازنیروی برترم بامشورت کردن بادیدن وپذیرفتن عجزوناتوانیهای خودم دربرابرموادمخدرباحضورمرتب درجلسات تماس باراهنما ودوستان بهبودی ازطریق تمرین ویاد گرفتن وخدمت کردن وتمایل پیداکردن برای داشتن یک زندگی پاک وسالم باپیداکردن تمایل روشن بینی وصداقت وتسلیم بودن ودست برداشتن ازباورها وابزارغلط گذشته با پذیرش کمک دوستان وانجمن وازطریق خودم به خودم کمک میشود آخه عجز وناتوانیهای خودم است ودردشونو کشیدم و.....نیروی برترم میتونه بمن کمک کنه تا پاک بمونم.:

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 20قدمهای جهانی - foadsa - ۱۶-۸-۱۳۹۷ ۰۲:۲۹ عصر

بله
نیروی برتر مانند یک راهنما برای من می ماند که هوشیاری مهذ است