تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forumdisplay.php?fid=78)
+---- موضوع: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی (/showthread.php?tid=1196)

نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - اسماعیل - ۷-۱۱-۱۳۸۹ ۰۵:۰۵ عصر

21· آیا یک نیروی برتر از خودم می تواند به من کمک کند تا بهبود پیدا کنم؟ چگونه؟
بله کمک کرده و امروز در مسیر درست بهبودی هستم راجب به مسیر بهبودی من نظر خودم را دارم .
مواقعی که من از چیزی که با آن راهت نیستم و دیگر در معرز آن قرار نمی گیرم تا موقع آن برسد که با عشق دوباره آن رابطه را از نو شروع کنم اگر من کاری را بر خلاف باورم انجام بدم آن موقع در مسیر بهبودی نیستم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - پيمان - ۷-۱۱-۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ عصر

همه تمايل به بهبودي دارندولي بهبودي مال كساني است كه به دنبال آن مي روند ،يعني وقت مي گذارند . بايد مايه گذاشت ، بايد هزينۀ آن را پرداخت . بايد روي بهبودي كار كنم و اجازه دهم نيروي برتر وارد زندگي ام شود و به من كمك كند . خدمت و مشاركت نيروي برتري است كه بايد اجازه دهم وارد زندگي ام شود.

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ عصر

آری . نیروی برتر مرا با بیماری اعتیاد و خودم اشنا می کند و به من کمک می کند تا با رعایت اصول روحانیادم موفق تری شوم و دست از جنگ بر دارم و آرامش بیشتری را تجربه کنم .
من با راهنما گرفتن ، قدم کارکردن ، مشورت کردن و رعایت اصول و...از نیروی برترم برای بهبودی کمک می گیرم.

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - alicapitan - ۹-۷-۱۳۹۲ ۰۶:۵۸ عصر

با نیروی پر توان نیروی برتر میتوانم بهبود پیدا کنم به شرطی که من اجازه فعالیت به او بدهم . با کمک گرفتن از اصل تسلیم . صداقت . روشن بینی . تمایل . پذیرش
تواضع . مشورت و اعتماد .
بهبودی یعنی ایمان کامل . بهبودی یعنی بهتر بودن از قبل . از طریق کارکرد اصول روحانی باید تغیر پیدا کرد به سمت مثبتها که در نهایت به ایمان اوردن من ختم میشود و تمامی ندارد وقدرتی به من میدهد تا اصول را به اجرا در اورم من هم در حد توانم سعی خود را میکنم تا اصول را به اجرا در اورم ..

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - h.b.z - ۱۶-۸-۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ عصر

زمانی به نیروی برتر اجازه می دهم که به من کمک کندکه دست از خود محوری کشیده باشم وجای خودم را با نیروی برتر عوض کنم وتسلیم خواست واراده او باشم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - کارو - ۲۰-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۵۱ عصر

همانطور که وقتی تمایل به پاکی پیدا کردیم کمک های نیروی برتر را دریافتیم و پاک ماندیم ، بنابراین ، طریق بهبودی هم به همین صورت و با همین فرمول ، امکان کمک های نیروی برتر را برای ما میسر میگرداند ، یعنی کمک های نیروی برتر در بهبودی ، بستگی به میزان تمایل ما دارد . چگونگی کمک های نیروی برتر در رابطه با فرایند بهبودی برای ما در گستره های مختلفی رو میدهد ، از جلسات بهبودی گرفته تا پیامها و الهامات که دریافت میکنیم

بنابراین ، ما وقتی تمایل به بهبودی پیدا کردیم ، کمک های یک نیروی برتر را کاملاً در خود احساس و مشاهده کردیم ، نیروی برتر ؛ کسی و یا چیزی و یا قوه ایست که در درونمان آنرا احساس میکنیم اما نمیتوانیم تعریف خاص و یا جامعی برای آن قائل شویم اما بطور قطع میدانیم که این نیرو از بیماری ما قویتراست ، و همچنین بخشنده و مهربان است ، و از ما بزرگتر است و لذا وقتی در شرایط تمایل درونی قرار میگیریم و فرکانس گیرنده خود را بر اساس موج او تنظیم میکنیم ، پیامهای او از طرق مختلف به ما رسانده میشود و همیشه در قلب ما ، و در دسترس ، و بما نزدیک است ، بله یک نیروی برتر بدون شک دارد بما کمک میکند و ما واقعاً این نیرو احساس میکنیم ، حالا آن نیرو را هر چه میخواهیم بنامیم مهم نیست ، مهم این است که درک و حمایت او را انکار نکنیم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - امیرجوادی - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۴:۰۷ عصر

-بله،زمانیکه قطع مصرف کرده وپاک شده باشیم وروند ایمان آوری رادرخودمان تقویت کرده باشیم وبادست برداشتن ازباورهای غلط گذشته وجایگزین کردن باورهای روحانی بازیربنای صداقت روشن بینی وتمایل باکمک نیروی برتر میتوانیم درمسیربهبودی قرارگرفته وایده های نو وجدید بگیریم نیروی برترم منوباخودم ومرضم آشناکردوکمکم کردتابارعایت اصول روحانی نهفته درقدمها دست از جنگ بردارم وبه آرامش نسبی برسم باگرفتن راهنماوکارکردن قدمها گرفتن رهجو وانتقال قدمها مشورت وخدمت کردن دعا ومراقبه وشکرگزاری و تسلیم بودن ودست برداشتن از خودخواهی وخودمحوری مشارکت صادقانه ومطالعه داشتن وبه روزبودن و رعایت کردن قوانین وفای به عهد کردن و....با گوش کردن صبوربودن وپذیرفتن وانجام دادن اصول روحانی برنامه در زندگی باکمک نیروی برتر میتوانیم به بهبودی وتعادل نسبی برسیم:

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 21قدمهای جهانی - foadsa - ۱۶-۸-۱۳۹۷ ۰۲:۳۲ عصر

بله نیروی برتز خیلی قوی نر از خود من میباشد که تازگی دارم ازش راهنمایی می گیرم