تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: کارکرد قدمهای جهانی معتادان گمنام (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- انجمن: قدم دوم در كاركرد قدم جهاني (/forumdisplay.php?fid=78)
+---- موضوع: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2

نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - اسماعیل - ۹-۱۱-۱۳۸۹ ۰۵:۴۱ عصر

23 نیروی برتر من چه مشخصه های دارد ؟
بهمن انرژی مثبت میدهد . من را شاد می کند . از من در مسیر بهبودی حمایت می کند نیروی برتر من کائنات است و در خدمت خوب زندگی کردن من .
ابر و باد مه خورشید و فلک در کارند که من پاکی به دست آرم و به غفلت نشوم .

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - سبلانک - ۲۱-۱۲-۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ عصر

با سلام این سوال با سوال بعدی شبیه هم هستند یعنی اگر به یکی جواب بدهیم جواب آن یکی هم در می آید من در گذشته درکی از نیروی برتر نداشتم و فقط اطلاعاتی از طریق دیگران در اختیارم قرار گرفته بود که آنها هم برای من ترسناک بود .
در برنامه بود که شروع کردم به درک نیرویی برتر که اولین مشخصه آن مهربانی بود چون کسانی را کمک کرده بود که خسارت های زیادی به بار آورده بودند. مشخصه دیگرش وسعت و بزرگیش است به طوری که هر کس آن را صدا میزند می گوید نیروی برتر من یا خدای من

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - shahinyekta - ۱۴-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ عصر

باسلام.نیروی برترمن:توانا.مهربان.عادل.بخشنده.ومهمترین مشخصه اوبرای من عاشق بودنشه.به نظرمن زمانی که همه درهاروم بستست وراهی روبلدنیستم ازخداانتظارکمک دارم وکمکم کرده که به عاشق بودنش امروز شکی ندارم.

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - daruosh s - ۲۷-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ عصر

از من ضعیفتر نیست
ازمن نادان تر نیست
ترسو نیست
ناصادق نیست
خودش رو به من تحمیل نمیکنه
نیازمنتر ازمن نیست
بداخلاق نباید باشه

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - ali2012 - ۳۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ عصر

خداوند دریایی از نیرو و قدرت است که هر کس به اندازه توانش از ان استفاده می کند . من در انتخاب نیروی برتر سعی می کنم نیروی برتری را انتخاب کنم که توانایی داشته باشه نیازهایم را برطرف کند .
نیرویی مهربان و عاشق و بخشنده که فرصت اشتباه و تجربه کردن را به من می دهد و میگذارد بدون ترس زندگی کنم .نیروی برتری که همیشه در دسترس است و مرا درک می کند و بدون منت و چشم داشت به من روزی می دهد .خدایی که ارتباط برقرار کردن با او خیلی ساده است . نیروی برتری عالم و دانا و البته عادل .

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - alicapitan - ۹-۷-۱۳۹۲ ۰۷:۵۳ عصر

خوب و زیبا و همیشه قابل دسترس است . همیشه در کنار من است دوستم دارد بدون اینکه چشم داشتی و توقعی داشته باشد . من و دوستانم و خانواده ام را حمایت میکند . عاشق . مهربان . صادق . اگاه . دلسوز
رحمان و رحیم . با گذشت . قادر . امین اسرار . مدبر و منظم و در نهایت از هیچ یک از صفات پسندیده دور نیست ...

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - max - ۱۰-۷-۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ عصر

بنام خدا
سلام دوستان همدرد

این سوال وسوال بعدی رو معمولا با هم کار میکنن

نیروی برتر من چه مشخصه هایی ندارد؟؟
نیروی برتر من چه مشخصه هایی دارد؟؟

چه مشخصه ای دارد یا ندارد یعنی اینکه.کسی برای ما چهار چوب مشخص نمیکند یا نمیگوید که باید این باشد یا آن باشد

(یعنی بدان گونه که خودت درک میکنی )

کنترول چی نیست....مرا مختار آفریده....فضولی ودخالت نمیکند....نیازمند کسی یا چیزی نیست..
نیاز مند شکر گذاری هم نیست...ومیزان برتر بودنش در قدرتش میباشد
آگر بخواهیم بدان گونه درک کنیم یعنی( اند) مطلقیت است.
مطلق در رحمانیت....مطلق دربخشندگی...مطلق در گذشت...مطلق در محربانی..مطلق در ایثار.........................
این سوال از ما نمیخواهد که خداوند را تعریف کنیم صحبت سر نظر دادن ودانش دادن نیست
این سوال میخواهد بگوید که خداوند ما امروز در زندگی من چه کاربردی دارد
وگرنه در کتاب ها ودر سخنان بزرگان ودر کل هر جا که بنگریم میتوانیم تعاریف قشنگی از خداوند پیدا کنیم
بایید یه مقدار صادقانه ترخودمان را ارزیابی کنیم بحث سر رفتارها ونیت های ماست
توی این تالار یکی از دوستان خوب ما یه سوالی مطرح کرده بود در مورد اینکه ..
نیروی برتر من امروز تو زندگی چیه؟
فکر کنم سمیه خانم بود واین سوال برای من خیلی جالب بود وجای تعمق داره
این سوال دقیقا ربط پیدا میکنه با سوالی که مطرح شده
از صفات ومشخصاتی که از خداوند گفتیم و تعریف کردیم امروزتو کجای زندگی من جا داره
همش جای بحث داره..خداوند در دسترس هست..من چقدردر دسترس خداوند هستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خداوند ارحم الراحمین است....من چقدر در مورد.خانواده ام ارحم الراحمین هستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خداوند عادل است...من چقدر در برابر خانواده ام و دیگران عادل ومنصف هستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خداوند..چنین است خداوند چنان است.......( من ) چی هستم ؟؟..من چن چندم ؟؟ .من کجای کارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بزارید صادقانه بگم ممکنه سر دیگران بتونیم کلاه بزاریم ولی نمیتونیم خودمون رو دور بزنیم.نیروی برتر من چیه؟؟
بیایید واقعیت رو بگیم یه خورده با خودمون صادق بشیم..
نیروی برتر من اینه :::: (خشمگین )...(خود محور )..(خود خواه )..(خیانتکار ).(ظالم ).(سواستفا ده گر ).(بی شعور )
(تنبل )..(بی خیال ).(بی مسعولیت ).(تن پرور).(عوضی )(حسود )(بی فکر) (کج خیال)(خسیس) ................
الا به ماشالله........................اووووووووووو .......بازم بگم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهتره که القاب فریبنده به خداوند ندهیم..خداوند من امروز بسیار کلاهبرداره....باید دقیق بشیم تا بتونیم روی آن کار کنیم
بزارید یه مثال واضح وروشن بزنم تا قشنگ جا بیفته برامون
وقتی امروز مصرانه به سمت قول دو وجنس مخالف میریم..خداوند من میشه همون جنس مخالف
خداوند من وقتی امروز سمت قول دو میرم یعنی.(هرزگی جنسی داره). یعنی (شهوت رانه )
من امروز وقتی تنبلی میکنم..وداره بهم لذت میده.نیروی برتر من میشه تنبلی..چون من از اون فرمان میگیرم.تمام رفتارای من بر مبنای تنبلی هست
یا زمانی که خودخواه میشم وخودخواهی داره بهم لذت میده نیروی برتر من میشه خودخواهی
امروز وقتی از خواب پا میشم به اولین چیزی که نگاه میکنم وفکرم در گیر اونه همون میشه نیروی برتر من
امروز من یک سره حواسم به تلفن همراه است...طرف اس داده نداده تماس بی پاسخ داشتم یا نه
انوقت اون میشه نیروی برتر من...................
پس نگوییم خداوند (من ).....ارحم الراحمین است..
خدای من کجا و........................خداوند ارحم الراحمین کجا........از زمین تا آسمون فرق میکنن با هم

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - mohammad - ۵-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ عصر

نیروی برتر من هیچ نقص وخطاورنجشی ندارد تمام حسن های شخصی ما بر گرفته از حسن های خداوندی است او مظهر مهر وعشق بلا عوض است هر گز مارا سرزنش وملامت نمی کند ظالم نیست خشمگین نمی شود همواره مهربان است مظهر حسن است بخشایند بلاعوض است هر کاری برای ما انجام میدهد منت نمی گذارد ومبرا از هرعیب ونقص استَََََََََََََََََََََََََََََََََََش

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - mahdi.9666 - ۲۷-۱-۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ عصر

نیروی برتر من هدایت کننده است وحمایت کننده است.عاشق مهربان وصادق است هیچ توقع وانتظاری در برابر عشق ونعمتهایش ندارد.دوستی وفادار وپوشاننده عیوب است امین اسرار است مدیر ومدبر نیست .بزرگ نیرومند وبا قدرت است.عادل وتوانا مطلق است.کمک رسان است ثروتمند است .بخشنده است .روزی رسان است.حتی اون لحظه که نمیخواهم باشه هست
واینقدر کرم دارد که حضورش را از من پنهان میکند.همه برای او یکسان هستند.نیروی برتر بهترینهارو برای من میخواهد حتی اگر از دید من بدترین باشد.مهمترین مشخصه نیروی برتر این است که میتواند میل و وسوسه را از من بگیردوسلامت عقل را به من برگرداند.اینها درک من از نیروی برتر است وشاید با دیگران فرق داشته باشد.

RE: نیروی برتر ازخودمان سوال 23قدمهای جهانی - امیرجوادی - ۲۴-۱۱-۱۳۹۴ ۰۴:۱۰ عصر

-دروغگووخیانتکارنیست نیروی برتر من نارونمیزندوبه راه کج وناصواب هدایت نمیکند دیده نمیشودظالم وترسناک وزشت وستمکارنیست نیازبه جاومکان وآب وغذاوخواب واستراحت نداردضعیف وسوءاستفاده گر نیست مریض نیست حسود وترسووبزدل نیست کوچک ونادان نیست ناصادق وبدقول وبد حساب نیست گمنامی رانمیشکندمحدودوبی نظم ونظام نیست نیازمند وتلافی جو وبدنام نیست ومن ماهی هستم که در دریایی که خداوند است زندگی میکنم این سوال میخواهد کاستی ها وکمبودها وبدیهاونواقص راازنیروی برترجداکند تامن بتوانم راحتتر در روند ایمان آوری وبه باور رسیدن قراربگیرم وبه او اعتماد کنم: