تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: تالارهاي انجمن گفتگوي بانيان جوان (/forum-6.html)
+--- انجمن: مناسبتها (/forum-160.html)
+--- موضوع: رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد (/thread-1310.html)

صفحه ها: 1 2 3


رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - uosef - ۱۳-۱۱-۱۳۸۹ ۱۰:۰۶ صبح

[تصویر: imam_hasam_33.jpg]28 صفر رحلت پيغام دار آخرين، خاتم نبوت را نگين، حضرت رسول واپسين، عينيت قرآن کريم، حضرت رسول اکرم صلی‌الله عليه و آله بر تمامي كاربران و مسلمانان جهان تسليت باد.


RE: رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - uosef - ۱-۱۱-۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ عصر

.در شب رحلت خاتم انبیا، محمد مصطفی (ص) فرشتگان عرش می گریند
عاشقانش با چشمانی اشک آلود، مرثیه غم می سرایند
ما نیز در شب رحلت آسمانی اش در سوگ می نشینیم . . .

شهادت پیامبر اکرم را به تمام کاربران تالار های بانیان تسلیت عرض میکنیم.


تیم مدیریت تالار های بانیان جوان28 صفر تسلیت باد - Atlas - ۸-۱۰-۱۳۹۲ ۰۹:۵۳ عصر

رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد ابن عبدا... (ص)

و شهادت مظلومانه سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع)تسلیت بادجلوه ی جنت ‏به چشم خاکیان دارد بقیع
یا صفای خلوت افلاکیان دارد بقیع
این مبارک بقعه را حاجت‏ به نور ماه نیست
در دل هر ذره خورشیدی نهان دارد بقیع
گرچه با شمع و چراغ این آستان بیگانه است
الفتی با مهر و ماه آسمان دارد بقیع
می‌توان گفت از گلاب گریه ی اهل نظر
بی‌نهایت چشمه ی اشک روان دارد بقیع
بشکند بار امانت گرچه پشت کوه را
قدرت حمل چنین بار گران دارد بقیعRE: 28 صفر تسلیت باد - سرفراز - ۸-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۱۴ عصر

قسمتی از سخنان مولایمان علی (ع) در سوگ پیامبر (ص)
خدا می داند این غم جانکاه چقدر بر سینه امیر المونین علیه السلام تنگی می کند که حضرتش به هنگام تطهیر و غسل بدن پاکیزه پیامبر (ص) اینگونه دردمندانه ناله سر می دهد که:
" پدر و مادرم بفدای تو باد ای رسول خدا همانا با مرگ تو - رشته ای – از نبوت و احکام الهی و اخبار آسمانی بریده شد که با مرگ دیگران ( سایر پیامبران ) بریده نگردید . . .
اگر امر به شکیبائی و نهی از ناله و فریاد و فغان نفرموده بودی ، هر آینه ( در فراق تو ) سرچشمه های اشک چشم را ( با گریه بسیار ) خشک می کردیم ، و درد و غم پیوسته ، و حزن و اندوه همیشه باقی بود ، و خشکی اشک چشم و دائمی بودن حزن و اندوه در مصیبت تو کم است ، ولی مرگ چیزی است که بر طرف نمودن آن ممکن نبوده و دفع آن غیر مقدور است .
پدر و مادرم به فدای تو باد ، مارا نزد پروردگارت بیاد آورده و در خاطر خویش نگهدار .(نهج البلاغه، خطبه 235 )RE: 28 صفر تسلیت باد - کارو - ۸-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ عصر

رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام حضرت محمد ابن عبدا... (ص)

و شهادت مظلومانه سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع)تسلیت باد


RE: 28 صفر تسلیت باد - طاهاا - ۹-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ صبح

بی بهره از فروغ ولای تو یا حسن
مشمول این حدیث پیمبر نمی شود
فرمود دیده ای که کند گریه بر حسن
آن دیده کور وارد محشر نمی شود


رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - rasool-f - ۹-۱۰-۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ عصر

رحــــلــــت جــــانــــگــــداز پــــیــــامــبــــر گــــرامــــی حــــضــــرت مــــحــــمــــد (ص)
و شــــهــــادت کریــــم اهــــل بــــیــــت امــــام حــســــن مــجــــتــــبــــی (ع)
بـــر تـــــمامـــــی شمــــا دوستـــــان و عــــزیــــزان
و
خـــانـــواده ی بـــــزرگ بانـیــــان جـــــوان تــســـــلـــــیـــــت بـــــاد.RE: 28 صفر تسلیت باد - محمدرضاازاد - ۹-۱۰-۱۳۹۲ ۰۶:۰۲ عصر

شهادت جانسوز پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و اله)
در روز بیست و هشتم صفر سال ۱۱ هـ .ق. رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و اله) در مدینه منوره در ۶۳ سالگی به شهادت رسیدند و مسـلمانان را در غـم و ماتمی بزرگ فرو بردند.
درباره‌ شهادت حضرت ختمی مرتبت علاوه بر حدیث معروف امام رضا(علیه السلام) « ما منّا الا مسموم أو مقتول» روایات ویژه‌ای نیز وارد شده که در این جا به آن ها اشاره می شود: «حفصه شنید که بعد از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) ابی بکر و عمر خلافت را غصب خواهند کرد. این ‌خبر را به عایشه گفت و عایشه به ابی بکر و عمر خبر داد؛ آن‌ دو به دختران خود دستور دادند تا هر چه زودتر کاری کنند که خلافت به آنها برسد؛‌ سپس توطئه کردند و تصمیم گرفتند تا پیامبر(صلی الله علیه و اله) را مسموم نمایند و آن دو زن پیغمبر (صلی الله علیه و اله) را مسموم و شهید کردند».
رسول خدا از فعالیت‌هایی که برای قبضه کردن خلافت انجام می‌گرفت، ‌آگاه بودند‍‍؛ از این رو برای پیشگیری از انحراف تصمیم گرفتند سندی مکتوب را برای جانشینی خود به یادگار گذارند تا دیگر هیچ گونه بهانه‌ای وجود نداشته باشد و برای آخرین بار تکلیف امت خود را مشخص کنند.
آخرین فرستاده خداوند در‌ آخرین لحظات عمر پر برکت خود، قلم و کاغذ طلب کردند. عمر فریاد زد و ننگ‌آورترین و پست‌ترین کلمه‌ای که می‌توانست بگوید، بر زبانش جاری و بشری را از مسیر هدایت خویش منحرف کرد: «دعوه انّ ا لرّجل لیهجر، حسبنا کتاب الله ؛ رهایش کنید! همانا این مرد هذیان می‌گوید!‌ کتاب خدا ما را بس است».
در آن جمع کنار بستر پیامبر ـ که به اصطلاح به عیادت آمده بودند ـ عده ای به حمایت عمر برخاسته، گفتند: « عمر راست می‌گوید!» عده‌ای دیگر با آن‌ها مخالفت کردند. نزاع بالا گرفت و پیامبر(صلی الله علیه و اله) به آن بی شرمان فرمودند: « از نزد من خارج شوید که نزاع و درگیری نزد من سزاوار نیست!»
آیا این بود مراعات مقام کسی که قرآن درباره اش می گوید: ?وَمَا یَنطِقُ عَنِ الْهَوَى إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَى?؛ (پیامبر) هرگز به هوای نفس خود سخن نمی‌گوید. سخن او چیزی جز وحی خدا نیست» .
پس از ارتحال رسول خدا در حالی که امیرمؤمنان(علیه السلام) به تدفین پیامبر مشغول بودند، عده‌ای از سران و سیاستمداران مهاجر و انصار در سقیفه ‌بنی ساعده گردهم آمده، به مجادله و منازعه پرداختند تا جانشین پیامبر را تعیین کنند. در این معرکه عمر با زور و قلدری برای ابی بکر بیعت گرفت و منازعه را به نفع خودشان به پایان رساند .
بدن مطهرحضرت (صلی الله علیه و اله) که عمری در راه اعتلای کلمه توحید تلاش و پیکار و در برابر انواع دشمنی‌ها و دسیسه‌های مشرکان ایستادگی کرد به خاک سپرده شد و نزد پروردگار خویش آرام گرفت. اما حوادث پس از رحلت ایشان و بی‌حرمتی به بیت وحی و به شهادت رساندن تنها دخترشان، ‌غصب خلافت و شکافتن فرق نازنین مولای متقیان علی(علیه السلام) و... گویی، آرامش را حتی در آن عالم از حضرت رسول(صلی الله علیه و اله) سلب کرد.
زبانه آتش هولناکی که در کنار بستر پیامبر افروخته شد، در خانه اهلبیت پیامبر(علیهم السلام) را سوزاند و باعث شد تا پهلوی سرور زنان عالم و تنها دختر او مجروح شود و فرزندی که در جنین داشت به شهادت رسد. آتش جنگ نهروان از همان آتش سقیفه نشأت گرفت و بر امیرمؤمنان(علیه السلام) تحمیل شد و در نهایت فرق همایونی حضرتش را در محراب نماز غرق در خون کرد. گمراهی امت اسلامی از کنار بستر بیماری به اوج خود رسید و همان جهل و عناد باعث شد تا فرزند نازنین او، حسن بن علی(علیه السلام) مظلومانه به شهادت رسد. زبانه‌های همان آتش در روز عاشورا بر خیمه‌های حسینی افتاد واهل بیتش را آواره بیابانها کرد. این بلای هولناک امامان شیعه(علیهم السلام) را یکی پس از دیگری به شهادت رساند.
و اگر ما از درک و حضور امام عصر (عج) محروم هستیم، همه از کجراهی و انحرافی است که پس از شهادت رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و اله) در مسیر بشریت قرار گرفت.
گدازه‌های آتش سقیفه‌، وهابیت را به وجود آورد که امروز پیروان مذهب تشیع را واجب القتل و زیارت را شرک می دانند شیعیان را از زیارت قبور امامان(علیهما السلام) خود محروم می‌کند و تخریب مزار امامان را لازم و واجب می‌داند.
سقیفه نشینان ، مانع هدایت جامعه بشری به سوی کمال شدند و امروز تمامی ظلم‌هایی که بر بشر می‌رود و تمام کجروی‌ها بر گردن آنان است ؛ باشد تا روز واپسین و حسابرسی اعمال که هرکس به سزای اعمال خویش خواهد رسید!


RE: رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - محیا ح - ۹-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ عصر

«شجاع‏ترین مردم آن کس است که بر هوس خویش تسلط یابد»
«حیا ،مایه زینت است.»
«بهترین برادران شما کسانی هستند که عیوبتان را به شما آشکارا بگویند.»
«کمال نیکی آن است که در نهان همان کنی که در آشکار انجام می‏دهی.»
«بهترین اقسام ایمان آن است که بدانی هر جا هستی خدا با تست.»
پیامبر اکرم ص
رحلت پیامبر رحمت و مهربانی و شهادت امام حسن ع تسلیت باد


RE: رحلت پیامبر اکرم (ص) تسلیت باد - sara - ۹-۱۰-۱۳۹۲ ۱۱:۱۸ عصر

(۱۳-۱۱-۱۳۸۹ ۱۰:۰۶ صبح)uosef نوشته شده توسط:  [تصویر: imam_hasam_33.jpg]28 صفر رحلت پيغام دار آخرين، خاتم نبوت را نگين، حضرت رسول واپسين، عينيت قرآن کريم، حضرت رسول اکرم صلی‌الله عليه و آله بر تمامي كاربران و مسلمانان جهان تسليت باد.