تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
«نفس» نرگس آبیار نماینده ایران در اسکار 2018 شد - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: موضوعات عمومي (/forum-31.html)
+--- انجمن: سینما (/forum-429.html)
+---- انجمن: فیلم های برتر جهان (/forum-261.html)
+---- موضوع: «نفس» نرگس آبیار نماینده ایران در اسکار 2018 شد (/thread-17465.html)«نفس» نرگس آبیار نماینده ایران در اسکار 2018 شد - arezo - ۲-۷-۱۳۹۶ ۰۴:۳۹ عصر

آی‌سینما: پس از چند روز بررسی فیلم‌های سینمایی، امیر اسفندیاری، از انتخاب فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار به عنوان نماینده سینمای ایران برای شرکت در آکادمی اسکار 2018 خبر داد. صبح امروز سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار 2018 اعلام کرده بود که از میان چهار فیلم «رگ خواب»، «مالاریا»، «ویلایی‌ها» و «نفس» یکی از آنها به عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد. این نخستین بار است که فیلم یک کارگردان زن نماینده ایران برای رقابت اسکار می‌شود.

فیلم سینمایی «نفس» سومین ساخته سینمایی نرگس آبیار با بازی مهران احمدی، پانته‌آ پناهی ها، ساره نور موسوی، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی و جمشید هاشم‌پور برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست پنج سیمرغ بلورین از این جشنواره را دریافت کند، پاییز سال گذشته در سینماهای کشور اکران شد و بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرد.

ساعتی قبل امیر اسفندیاری از چهار فیلم به عنوان نامزدان سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار نام برد و در نهایت دقایقی پیش اعلام کرد که امسال فیلم «نفس» به عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار فرستاده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، امیر اسفندیاری - سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی - در رابطه با این موضوع گفت: «با انجام مباحثات نهایی و بررسی‌های کلی در خصوص چهار فیلم فهرست نهایی، این هیات با اکثریت آرا، فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار را برای نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کرد. اعضاء هیات امید دارند فیلم برگزیده بتواند با پشتیبانی کلیه مراکز تاثیرگذار فرهنگی کشور، نمودی دیگر از ظرفیت‌های سینمای نوین ایران را به طیفی گسترده تر از مخاطبین بین‌المللی بشناساند.»