تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان
سوال 4 _ سنت يك الانان - نسخه قابل چاپ

+- تالارهاي گفتمان انجمن بانیان جوان (http://forum.banianejavan.ir)
+-- انجمن: انجمن های دوازده قدمی، کارامد ترین روش برای رسیدن به بعد روحانی (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: انجمن الانان (خانواده الکلی ها) (/forumdisplay.php?fid=337)
+---- انجمن: کارکرد سنت اینترنتی الانان (/forumdisplay.php?fid=339)
+----- انجمن: سنت اول (/forumdisplay.php?fid=354)
+----- موضوع: سوال 4 _ سنت يك الانان (/showthread.php?tid=6705)

سوال 4 _ سنت يك الانان - narges - ۲۵-۵-۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ صبح

منافع مشترك براي من به چه معناست ؟ براي گروهم چه معنايي دارد ؟ براي ساير زمينه هاي خدماتي الانان چه معنايي دارد ؟

RE: سوال 4 _ سنت يك الانان - somayeh - ۲۳-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ صبح

برای من به این معنی است که در حد توان و نیروی خودم قبول مسئولیت کنم و به خدمتی که بر عهده من گذاشته می شود به نحو احسنت عمل کنم.

برای گروه من: چون گروه متعلق به فرد و شخصی نیست و به تمامی اعضا تعلق دارد پس هریک از اعضا در آن سهم داند و باید برای حفظ آن هر کس به فراخور توانایی خود در گروه خدمتی گرفته و انجام دهد.

در سایر زمینه های خدماتی الانان: همیشه باید هدف برنامه الانان که همان سنت پنجم است( کمک به خانواده و بستگان افراد معتاد) را مد نظر و مورد توجه قرار دهیم.

RE: سوال 4 _ سنت يك الانان - narges - ۲۶-۶-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر

منافع مشترك براي من به معناي بهبودي و رشد فردي و رسيدن به آرامش است . و خدمت در حد توانم بمن كمك ميكند . به روابط ام كمك ميكند .
...براي گروه؟بهبودي و رشد من بتنهايي امكان پذير نمي باشد ولي در گروه امكان پذير است . گروه دست منو گرفته و منهم براي عزيزاني كه بعنوان تازه وارد يا پشت درهاي جلسه در آينده بما مي پيوندند سهمي دارم . و گروه متعلق به من تنها نيست بلكه متعلق به همه است .
شناخت هدف اوليه ...درد مشترك و هدف مشترك طبق سنت پنجم ...بمن ياد اوري ميكند كه در جا نزنم و در همه زمينه ها ميتوانم سهيم باشم .

RE: سوال 4 _ سنت يك الانان - mahin - ۲۹-۴-۱۳۹۵ ۰۵:۴۳ عصر

به نظر من منافع مشترک گروه در راس ان شامل حفظ گمنامی افراد،رعایت حق تقدم در مشارکت در بحث های گروهی ودر نظر گرفتن زمان مشارکت وخدمت گرفتن وبه نحو احسن خدمت را انجام دادن ونظر خواهی از گروه در مورد دعوت تازه واردین به جلسه است.همین که در جلسات به حرف های دوستانی که مخالف نظر من دارن گوش می کنم ویا اینکه در مورد مکان جلسات نظر می دهم وطبق نظر اکثریت عمل می کنم نوعی حفظ منافع مشترک میباشد

RE: سوال 4 _ سنت يك الانان - miladgh - ۸-۱۱-۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ عصر

یعنی ایجاد و حفظ بستری سالم و امن برای تمام اعضا جهت دنبال کردن پاکی وبهبودیمان. اگر این بستر برای من فراهم نشود من دوباره مثل دوران اعتیاد فعال از کار افتاده و بیهوده می شوم مثل اینکه شاسی یک خودرو را از زیر قطعات آن خارج کنیم دیگر بستری باقی نخواهد ماند تا سایر قطعات بتوانند در آن فعالیت کنند.